fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaThermal Grizzly High Performance Heatspreader V1 w sprzedaży

Thermal Grizzly High Performance Heatspreader V1 w sprzedaży

Thermal Grizzly wprowadziło do oferty High Performance Heatspreader V1 (w skrócie: HSPS V1). Odpromiennik ciepła lub heatspreader ma obniżyć temperatury naszego procesora, poprzez odbieranie ciepła z rdzenia i przekazanie tego do chłodzenia. Jak przedstawia się nowy produkt?

Thermal Grizzly High Performance Heatspreader V1 oferuje aż 207% większą powierzchnię kontaktową w stosunku do standardowego IHS od Intela oraz do 240% w przypadku procesorów AMD. Produkt wykonany jest z niklowanej miedzi. Producent wspomina, że powierzchnia styku z chłodzeniem została wyfrezowana na fenomenalą gładkość. Ma to zmniejszyć chropowatość i zapewnić, jak najlepszy kontakt z radiatorem lub blokiem wodnym.

Jak komentuje Adam Kmieć z portalu Extreme Delid:

Zwykły IHS, który znajduje się na każdym procesorze desktopowym, bardzo często jest niskiej jakości, jeśli chodzi o proces produkcyjny i często spotykam się z odpromiennikami ciepła, które są bardzo krzywe i dosłownie zapadnięte lub wypukłe - totalna loteria. Efektem tego jest słabszy kontakt z chłodzeniem, co bezpośrednio wpływa na temperatury pracy zwłaszcza pod dużym obciążeniem procesora.

Thermal Grizzly przeprowadziło wewnętrzne testy. Spadek temperatur dla procesora Core i9-13900KS ma wynosić aż 15°C. Jest to zatem całkiem pokaźna liczba, zważywszy, że te procesory mają TDP na poziomie 150 W.

Jak przedstawia się kompatybilność:

Intel:

  • Alder Lake (12th gen.)
  • Raptor Lake (13th gen.)
  • Raptor Lake Refresh (14th gen.)

AMD:

  • Ryzen 7000

Cena Thermal Grizzly High Performance Heatspreader V1 kształtuje się na poziomie 48 dolarów.

Źródło: Nowość w ofercie termicznych niedźwiadków: TG HPHS V1 i www.thermal-grizzly.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać