25 października 2017 roku mieliśmy okazję gościć na spotkaniu, zorganizowanym przez firmę NVIDIA. Odbyło się ono w Warszawie na torze kartingowym A1. Była to świetna okazja do poznania Community PR Managera na Europę Centralną i WschodniąJana Adryańskiego.

Na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych znalazło się sporo laptopów, wyposażonych w najpotężniejsze podzespoły do grania. Zaprezentowane zostały produkty takich firm, jak MSI, Alienware, ASUS, Acer, Hyperbook, czy Lenovo.

Postęp w dziedzinie wydajności doszedł już do takiego momentu, że nie potrzeba kupować wielkiej skrzynki. Teraz wystarczy laptop dla gracza, który pozwala na komfortowe granie oraz jest mobilny.

NVIDIA chciała sprostać wyzwaniu, w kwestii maksymalnej wydajności oraz maksymalnej mobilności. Postanowiono wzorować się na filozofii Max-Q. Wspólnie z producentami opracowano przełomową technologię, pozwalającą stworzyć konstrukcje, które są nawet trzykrotnie cieńsze i trzykrotnie wydajniejsze od produktów poprzedniej generacji.

Max-Q oznacza również, że wszystkie elementy konstrukcji zostały wyprodukowane z najwyższą precyzją – począwszy od laptopa, przez kartę graficzną, sterowniki, po komponenty odprowadzające ciepło i podzespoły elektryczne.

Aby wycisnąć jeszcze więcej wydajności z całego systemu, w konstrukcji laptopów zastosowano rozbudowane układy chłodzące.

Firma NVIDIA wprowadziła również do wszystkich laptopów z kartami graficznymi z architekturą Pascal (w ramach aktualizacji oprogramowania) technikę WhisperMode, dzięki której laptopy są dużo cichsze podczas grania. Tryb WhisperMode inteligentnie dostosowuje liczbę wyświetlanych klatek na sekundę, a jednocześnie konfiguruje ustawienia graficzne tak, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii. W ten sposób zmniejszono poziom emitowanego hałasu.

Spotkanie z NVIDIA

Na koniec wspomniano o dwóch ciekawych technologiach.

NVIDIA ShadowPlay Highlights to specjalne narzędzie do automatycznej rejestracji najlepszych momentów z gier. Są one zapisywane w formie filmów lub nieruchomych obrazów. Narzędzie pozwala także na wygodne udostępnianie tych materiałów w serwisach Facebook, YouTube lub Imgur.

Spotkanie z NVIDIA - technologia Max-Q oraz laptopy dla graczy 1

NVIDIA Ansel natomiast umożliwia robienie zrzutów ekranowych z dowolnej pozycji w grze. Następnie można je zmodyfikować przy użyciu filtrów przetwarzania końcowego (post-processing). Prócz tego mamy dostępne przechwytywanie obrazów HDR oraz udostępnianie ich jako materiałów o 360-stopniowym polu widzenia.

Zabawki dla dużych chłopców

W ramach integracji NVIDIA zorganizowała jazdy na gokartach. Wpierw zrobiono sesję treningową, a następnie kwalifikacyjną. Sześć najlepszych osób miało okazję powalczyć w finale o nagrodę.

Po jazdach na żywo, zorganizowano kolejny konkurs. Tym razem była to jazda na czas w grze Forza Motorsport 7.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułADATA UV 220 i UV 320 – nowe nośniki pamięć o dużej pojemności
Następny artykułStar Citizen oraz procedularnie generowane miasta w grze
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.