Strona głównaPcMod.plNewsyProcesory Ryzen 7000X3D i platforma AM5 mają problemy z napięciami

Procesory Ryzen 7000X3D i platforma AM5 mają problemy z napięciami

W ostatnim czasie pojawił się problem z padaniem procesorów Ryzen 7000X3D na platformie AM5. Analiza przyczyn tego zjawiska okazała się trudna i wymagała odtworzenia problemu na trzech różnych systemach, co było dość kosztowne. Okazuje się, że problem występuje tylko w dość specyficznych warunkach i zależy od konfiguracji sprzętu.

Na płycie głównej ASUS zabezpieczenia OCP nie są w stanie wyłapać przekroczonych wartości zasilania przy aktywnym EXPO. Natomiast u GIGABYTE błędy w BIOS-ie mogą powodować zaistniałą wadę.

Według obecnej wiedzy to nie EXPO jest winne, a AMD zapowiedziało wymianę wszystkich procesorów z tym problemem, na nowe. W przypadku płyty głównej to zależy już od lokalnego dystrybutora, ale nie spodziewamy się, że będą tworzyć problemy.

Powyższe informacje pochodzą z analizy przeprowadzonej przez laboratorium zajmujące się sprawdzaniem uszkodzonego sprzętu. Będziemy musieli poczekać na kolejne wyniki badań, aby poznać pełną przyczynę tego problemu i ewentualne rozwiązania.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać