Postaw na mobilność! Te laptopy od Acer zmieścisz do torebki lub plecaka.

0
60
Acer
Fot. Acer

Podróże nas nie ograniczają. Możemy pracować i kontaktować się z innymi, gdziekolwiek jesteśmy. Potrzebny nam jest jedynie do tego sprzęt, który nam to umożliwi i który zmieścimy do torebki lub plecaka.

W dzisiejszych czasach laptop to podstawowe narzędzie do pracy i kontaktu dla osób mobilnych. Nie trzeba już tylko siedzieć przy biurku w biurze czy w domu, to nie tajemnica, że można pracować już dosłownie wszędzie. Dobry sprzęt to nie tylko najnowsze technologie, ale i pragmatyczne podejście producentów do swoich urządzeń. Podróżując, potrzebujesz laptopa lekkiego, trwałego, o małych wymiarach – najlepiej „do torebki”, który jednocześnie zastąpi najlepszy sprzęt stacjonarny. Takie wymagania spełniają laptopy z serii Swift firmy ACER.

Zdaniem Michała Senkowskiego, product managera w Acer Polska, najnowsze technologie i pragmatyzm to podstawa w ofercie skierowanej do aktualnych użytkowników sprzętu komputerowego.

Dzisiaj możemy pracować wszędzie, nawet przemieszczając się. Sprzęt musi zatem spełniać  potrzeby i wymagania osób mobilnych. Acer w ramach serii Swift zaprojektował laptopy nastawione na poręczność, długą pracę urządzenia, komfort i wygodę użytkownika. Wypuścił na rynek urządzenia lekkie, wydajne, wytrzymałe, dodatkowo smukłe i stylowe, w pięknych barwach, takie „do torebki” – tłumaczy Senkowski.

Zatem jaki Ultrabook wybrać spośród konkurencji? Podpowiadamy.

Swift 1

Acer Swift 1

Pierwszy z nich to laptop Swift 1. Idealnie nadaje się do pracy w podróży, waży zaledwie 1,3 kg, ma tylko 14.95 mm grubości. W smukłej obudowie drzemie duża moc. Jego wnętrze to procesor Intel Pentium Silver, dwupasmowa karta 2×2 Intel Wi-Fi 6 (GIG+, która pozwala szybko połączyć się z sieciami bezprzewodowymi, z kolei do szybkiego przewodowego przesyłu danych posłużą złącza USB-C™ i USB3.2 Gen 1. Brak wentylatora sprawia, że hałas jest ograniczony do minimum, co przekłada się na komfort pracy. Przy małej przekątnej ekranu, bardzo istotny jest idealny kontrast obrazu. Wyraźne kolory i szczegóły sprawiają, że obrazy jest bardziej realistyczny. Dzięki wąskiej ramce o stosunku powierzchni ekranu do wielkości obudowy na poziomie 84% użytkownik widzi większy obszar 14-calowego ekranu IPS FHD. Technologie Acer ExaColor i BlueLightShield ograniczają zmęczenie oczu i zapewniają lepsze kolory. Będąc w podróży chcemy sprzętu, który nas nie zawiedzie. Laptop Swift 1 ma wystarczająco dużo mocy, aby umożliwić nam całodzienną pracę i rozrywkę. Akumulator zasila urządzenie przez 15 godzin, natomiast, gdy kończy się energia akumulatora, wystarczy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania, aby już po 30 minutach mieć moc na dodatkowe 4-godziny pracy. Dostęp do laptopa Swift 1 jest wygodny, szybki i bezpieczny, bez konieczności wpisywania hasła. Wbudowany czytnik linii papilarnych pozwala usłudze Windows Hello na szybką i bezpieczną weryfikację tożsamości użytkownika. Można również  korzystać z funkcji Cortana, która ułatwi planowanie spotkań czy otwieranie programów.

Swift 3

Acer Swift 3

Acer projektując urządzenia zawsze dba o to, aby nowy model był lepszy od poprzedniego. W ramach serii Swift  kolejny model Swift 3 waży niewiele ponad kilogram, ma tylko 15.95 mm grubości. Mimo niewielkich wymiarów, kryje w sobie najnowsze technologie – procesor Intel, pojemny akumulator i najlepszą kartę graficzną NVIDIA. To wszystko w stylowej, wytrzymałej obudowie, dostępne jest w następujących modelach:  z wyświetlaczem IPS VertiView 2256 × 1504 o przekątnej 13,5 cala i współczynniku proporcji 3:2 w eleganckiej, srebrnej obudowie lub z 14-calowym wyświetlaczem IPS FHD o proporcjach 16:9, w obudowie o jaskrawych barwach. Przy małej przekątnej ekranu, bardzo istotny jest idealny kontrast obrazu. Swift 3 to ma. Dzięki wąskiej ramce oraz imponującym stosunkowi powierzchni ekranu do wielkości obudowy, ekran wydaje się być większy, natomiast zastosowane technologie Acer Color Intelligence™ oraz ExaColor™ gwarantują lepszy kontrast kolorów. Dzięki tym rozwiązaniom można zobaczyć więcej bez potrzeby korzystania z większego ekranu. Aby umożliwić użytkownikom całodzienną pracę w podróży, akumulator o pojemności 56 Wh, może zasilać urządzenie nawet przez 17 godzin. W razie potrzeby można skorzystać z funkcji szybkiego ładowania i w 30 min uzupełnić energię na kolejne 4 godziny pracy. Dostęp do laptopa Swift 3 jest wygodny, szybki i bezpieczny, bez konieczności wpisywania hasła. Można go ponadto używać jako inteligentnego asystenta, który dzięki funkcji Cortana będzie odpowiadać na zadane pytania. Kolejne, niezwykle istotne funkcje, które powinno posiadać urządzenie do pracy mobilnej to pojemna pamięć i  sprawna łączność. Swift 3 posiada dysk SSD PCel Gen 3×4 o max. Pojemności 1 TB i do 16 GB pamięci RAM LPDDR4X. Został również wyposażony w wiele gniazd i portów, takich jak USB-C lub Thunderbolt 4, które pozwalają łączyć się z wieloma nowoczesnymi urządzeniami.

Swift 5

Acer Swift 5

Praca w dzisiejszym świecie wymaga laptopów wyposażonych w pełne rozwiązania antybakteryjne. Kolejny model laptopa Swift 5 został wyposażony w środek antybakteryjny w postaci jonów srebra zawartych w powłoce obudowy, klawiatury, zawiasu i czytnika linii papilarnych. Wykazuje on stały współczynnik redukcji występowania wielu gatunków bakterii, co zostało potwierdzone w protokole testu JIS Z 2801 i ISO 22196. Swift 5 to idealny laptop do tego, aby go mieć zawsze przy sobie. Zaprojektowany został tak, by zapewniać wyjątkowe wrażenia w każdym miejscu. Waży zaledwie około 1 kg, ma jedynie 14,95 mm grubości, a jego ekran zajmuje aż 90% przedniej części obudowy. Wnętrze to wydajna platforma Intel Evo, akumulator o pojemności 56 Wh z funkcją szybkiego ładowania, pozwalający na 17 godzin mobilnej i wydajnej pracy a także najlepsza w tej klasie łączność Wi-Fi. Innowacyjne rozwiązanie to wbudowany czytnik linii papilarnych, który pozwala usłudze Windows Hello na szybką i bezpieczną weryfikację tożsamości użytkownika – bez hasła. Ponadto, dzięki funkcji Wake On Voice (WoV) można aktywować system Windows 10 i zadawać pytania asystentowi Cortana nawet wówczas, gdy ekran jest wyłączony.

Acer bierze na siebie każde wyzwanie, wsłuchuje się w potrzeby użytkowników, wprowadza innowacyjne rozwiązania, tak, aby uzyskać nowoczesny, praktyczny i niedrogi produkt. Tak właśnie jest z serią laptopów Swift.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMasterBox NR200P Color – nowe kolory znanej obudowy mini-ITX
Następny artykułTrzech zawodników Team Liquid na ławce rezerwowych
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.