Strona głównaSprzętMonitoryPhilips 242G5 - 144 Hz, 24 cale i technologia MHL w jednym...

Philips 242G5 – 144 Hz, 24 cale i technologia MHL w jednym monitorze

Philips wprowadził do sprzedaży monitor dla graczy 242G5. Posiada on matrycę TN o przekątnej 24 cali i rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pikseli. Podświetlany jest białymi diodami LED, posiada odświeżanie na poziomie 144 Hz, czas reakcji 1 ms oraz szczytowy kontrast dynamiczny 80 000 000:1. Z myślą o entuzjastach gier został też zaprojektowany układ poleceń w OSD.

W monitorze zastosowano kilka ciekawych funkcji:

  • SmartKeypad – specjalnie zaprojektowany zdalny kontroler zapewniający szybki dostęp do predefiniowanych ustawień gamingowych. Dodatkowe przyciski funkcyjne ze strzałkami pozwolą w łatwy sposób nawigować po OSD.
  • SmartFrame – ustawienie tej funkcji powoduje wyróżnienie wybranego obszaru ekranu, by użytkownicy mogli dostrzec nawet słabo widoczne szczegóły obrazu.
  • SmartSize – opcja ta pozwala na zmianę widoku ekranu zgodnie z osobistymi preferencjami.

Dodatkowe możliwości daje użytkownikom zastosowanie technologii MHL. Dzięki niej mogą do monitora podłączyć smartfon oraz korzystać z niego w dowolny sposób, na przykład odtwarzając film czy nagranie audio, jednocześnie ładując urządzenie.

Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości do 130 mm, obrót o 90 stopni, oraz obrót podstawy. Kąty widzenia w pionie i poziomie wynoszą odpowiednio: 160 / 170 stopni. Model ten jest również przystosowany do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA.

Łączność jest zapewnienia w postaci:

  • Wejść obrazu: VGA (analogowe), DVI-Dual Link (cyfrowe, HDCP), HDMI (cyfrowe, HDCP), MHL-HDMI (cyfrowe, HDCP), DisplayPort 1.2
  • Dodatkowych portów: USB 3.0 x 4, kontroler SmartKeypad, Separate Sync, Sync on Green, HDMI audio out

Sugerowana przez producenta cena monitora Philips 242G5 będzie wynosić 1 699 zł brutto. Produkt zostanie wprowadzony niedługo do sprzedaży.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać