fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyMegaMIMO 2.0, czyli trzy razy szybszy i 2 razy większy zasięg WiFi

MegaMIMO 2.0, czyli trzy razy szybszy i 2 razy większy zasięg WiFi

Grupa naukowców z Computer Science and Artificial Intelligence Labl (CSAIL) z uczelni MIT opracowała nowy typ technologii bezprzewodowej transmisji danych – MegaMIMO 2.0. W porównaniu do obecnie dostępnego standardu WiFi – 802.11ac, nowa metoda posiada trzy razy większą przepustowość oraz dwa razy większy zasięg. Naukowcom udało się także zrobić, aby wiele niezależnych nadajników mogło wysyłać dane przez ten sam kanał radiowy, do wielu niezależnych odbiorników.

Niweluje to tym samym jakiekolwiek zakłócanie się kanałów nawzajem. Technika to koordynuje pracę wielu bezprzewodowych nadajników, synchronizując w odpowiedni sposób fazy generowanych przez nie radiowych fal.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać