Strona głównaPcMod.plNewsyJak przygotować się do tworzenia layoutu ?

Jak przygotować się do tworzenia layoutu ?

W tym artykule przedstawię wam kilka wskazówek dotyczących tego jak przygotować się do wykonania projektu graficznego layoutu. Od razu mówię, że nie opiszę tutaj samego procesu tworzenia takiego layoutu (będzie to tematem następnego artykułu). Samo przygotowanie, dobranie odpowiedniego rozmieszczenia poszczególnych elementów na stronie jest bardzo ważnym etapem, jest to połowa sukcesu.
No dobrze to zaczynamy. Pierwsze co bierzemy kartkę papieru, ołówek i rozrysowujemy na kartce cały układ layoutu. Nie ma nic gorszego jak to kiedy projektujemy layout w programie graficznym i nie możemy ponieść się naszej twórczości tylko co chwilę zastanawiamy się co by tu dać w tym miejscu i tym.

Jeśli nie mamy pomysłu na taki układ możemy przejrzeć strony o takie tematyce jak nasza lub zbliżonej i zobaczyć na ich układ, wygląd poszczególnych elementów. Nie wolno nam jednak skopiować, zrobić o takim samym wyglądzie jakiś elementów. To ma być tylko nasza inspiracja, ma nas to pobudzić do działania.Drugi sposób to przejrzenie stron z layoutami przygotowanymi do inspiracji, czyli wykonanych wnajnowszych trendach. Mnóstwo takich przykładów znajdziemy np. na stronie – smashingmagazine.com. Jest to bardzo dobra strona dla grafika i polecam przejrzeć ją w całości bo możemy znaleźć tam na prawdę ciekawe rzeczy. Przykład: 40 Creative Design Layouts: Getting Out Of The Box
Wracając do projektowania, kiedy rozrysowaliśmy już sobie wszystko na kartce przyszedł czas na dobór kolorów. W tym celu możemy posłużyć się narzędziem Adobe Kuler. Jak z tego korzystać dowiecie się w następnym artykule, jednak jest to proste narzędzie i na pewno sami sobie poradzicie. Dobrze, mamy układ, dobrane kolory to przyszedł czas na uruchomienie programu graficznego i tworzenie naszego layoutu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Piotr Bieńkowski
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać