Strona głównaPcMod.plNewsyInicjatywa Augumented Future ulepszy ludzkie życie

Inicjatywa Augumented Future ulepszy ludzkie życie

Open Bionics, Razer oraz Eidos-Montréal podjęli współpracę, aby wprowadzić do codziennego życia usprawnienia ludzkiego ciała znane do tej pory jedynie z serii gier Deus Ex. Inicjatywa została nazwana Augumented Future i wykorzysta doświadczenie wszystkich firm w celu stworzenia dobrze wyglądających, elektronicznych sztucznych kończyn, dostępnych dla wszystkich.

Open Bionics to start-up związany z robotyką, który otrzymał sporo nagród za innowacyjność. Studio Eidos-Montréal jest znane z serii gier Deus Ex, a także trybu wieloosobowego do Tomb Raidera oraz Thief 4. Firma Razer to światowy lider w dziedzinie urządzeń oraz oprogramowania dla graczy.

Świat Deus Ex przedstawia niedaleką przyszłość, w której ludzie są wyposażeni w sztuczne elementy ciała poprawiające ich możliwości. Pomimo tego, że świat ten to tylko fantazja, to jednak Deus Ex już od jakiegoś czasu prowokuje ludzi do rozważań nad przyszłością transhumanizmu oraz bionicznych usprawnień ciała ludzkiego. Zespół artystów z Eidos-Montreal dołożył starań, aby stworzyć projekty jak najmocniej inspirowane światem przedstawionym w grze i jego bohaterami. Adam Jensen, główny protagonista serii, stał się więc głównym źródłem inspiracji przy tworzeniu protez ręki Titan Arm oraz Adam Arm. Te i inne protezy będą wkrótce dostępne dla wszystkich, od dzieci po dorosłych w każdym wieku, w wersjach zarówno męskich, jak i żeńskich. Eidos-Montreal wraz z Open Bionics zdecydowali się udostępnić swoje projekty zupełnie za darmo, dając szansę na skorzystanie z nich wszystkim tym, którzy by ich potrzebowali.

Open Bionics wraz z zespołem ekspertów, za pomocą najnowszej dostępnej technologii drukowania 3D, stara się przekształcić te projekty w realnie działające protezy. Joel Gibbard, CEO Open Bionics, tak skomentował całość:

Nasza praca, inspirowana serią Deus Ex, nad przedefiniowaniem przyszłości bionicznych protez była fantastycznym doświadczeniem. Stała się nawet lepsza kiedy mogliśmy wreszcie zobaczyć ludzi noszących nasze dzieła i cieszących się nimi. Ta współpraca pokazuje, że jak obiecująca jest przyszłość bioniki. Czujemy się zaszczyceni mogąc pracować z zespołem, który stworzył grę Deus Ex. Byli niezwykle wspaniałomyślni dzieląc się z nami swoim czasem i pomysłami. Nie możemy się doczekać efektów końcowych

Dodatkowo technologia śledzenia ruchu i kamera Razer Stargazer pomogą przenieść pomysł bionicznego ramiona do rzeczywistości wirtualnej, dając ludziom szansę na wypróbowanie jak ono wygląda i działa, kiedy go używają.

Bioniczna ręka z projektu Augumented Future pojawi się na rynku w 2017 roku, a także będzie się można z nią zapoznać na wielu wydarzeniach, łącznie z E3 i Gamescomem. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.augmentedfuture.com.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać