Strona głównaSprzętIBM udostępnia komputer kwantowy na platformie IBM Cloud

IBM udostępnia komputer kwantowy na platformie IBM Cloud

Firma IBM udostępniła wszystkim klientom IBM Cloud swój własny komputer kwantowy. Jest to pierwsza tego typu instalacja na świecie do której dostęp będą mieli zwykli użytkownicy. Platforma, za pośrednictwem której można uruchamiać różne algorytmy, zwie się IBM Quantum Experience. Kwantowy komputer znajduje się IBM T.J. Watson Research Center i posiada procesor, składający się z pięciu nadprzewodzących kubitów.

Warto zaznaczyć, że obecnie żaden superkomputer z listy TOP500 nie jest w stanie emulować procesora kwantowego o rozmiarze 50 kubitów. IBM przewiduje jednakże, że w najbliższej dekadzie powstanie kwantowy procesor składający się z 50-100 kubitów i będzie można na nim dokonywać uniwersalnych obliczeń.

Firma chce także zaangażować bardziej użytkowników w prace nad tym urządzeniem, ponieważ tylko w ten sposób uda się dokonać przełomowych odkryć.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać