fbpx
Strona głównaSprzętHDMI Forum udostępniło specyfikację złącza HDMI 2.1

HDMI Forum udostępniło specyfikację złącza HDMI 2.1

HDMI Forum udostępniło specyfikację złącza HDMI 2.1. Jedną z najważniejszych zmian jest zwiększenie przepustowości do 48 Gbps. Pozwoli to w rozdzielczości 3840 x 1440 pikseli uzyskać do 120 klatek na sekundę. Natomiast w rozdzielczości 8K da to prędkość do 60 kl./s. Twórcy zapewniają, że złącze będzie kompatybilne wstecz z HDMI 2.0.

Aczkolwiek aby obsłużyć wspomniane nowości, trzeba będzie zaopatrzyć się w nowy kabel z opisem Ultra High Speed HDMI.

Pozostałe nowości:

  • Większa odporność na zakłócenia elektromagentyczne
  • Obsługa dynamicznego HDR
  • Quick Media Switching (QMS) – usuwanie opóźnienia powodującego pojawianie się czarnego obrazu przed projekcją właściwego
  • Variable Refresh Rate (VRR) – zmienne odświeżanie ekranu
  • Quick Frame Transport (QFT) – minimalizacja opóźnień podczas przesyłania klatek
  • Auto Low Latency Mode – minimalizacja opóźnień

Planowane ogłoszenie premiery zaplanowane jest na przełomie 3 i 4 kwartału 2018 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać