Gigabyte Z590I VISION D

Gigabyte zaprezentowało płytę główną Gigabyte Z590I VISION D. Model ten został wyposażony w chipset Z590 i ma wymiary 170×170 mm. Należy zatem do segmentu płyt głównych mini-ITX. Płyta potrafi obsłużyć pamięci operacyjne DDR4 o maksymalnej pojemności do 64 GB i taktowaniu 4800+ MHz (OC). Model ten zaopatrzono w 12-fazową sekcję zasilania. Pokryto ją dużych rozmiarów radiatorem, który rozciąga się na tylnej krawędzi.

Płyta główna Gigabyte Z590I VISION D ma szynę PCI Express 4.0 z metalowym wzmocnieniem – Ultra Durable PCIe Armor. Podobną technologię zastosowano w złączach RAM – Ultra Durable Memory Armor. Złącze na karty graficzne wyposażone jest również w specjalny podwójny zatrzask, który ma lepiej utrzymywać kartę graficzną w slocie. Nie brakuje tutaj również złączy: M.2, 2 x Thunderbolt 4 oraz 4 portów SATA 6 Gbs.

Z portów na śledziu znajdziemy: DisplayPort, 2 x USB Typu C, Intel Wi-Fi 6 802.11ax, 2 x złącza audio, przycisk QFLASH Plus, złącze RJ-45, 2 x SMA antenna connectors (2T2R), 2 x USB 3.2 Gen 2 Type-A port (red), 2 x USB 3.2 Gen 1.

Gigabyte Z590I VISION D

Technologia VisionLINK pozwala na transmisję danych i wideo w oparciu o interfejs USB Typu C i zapewnia zasilanie do 60 Watów. Technologia pozwala twórcom nie tylko uwolnić się od plątaniny kabli, ale również czerpać korzyści z jednoczesnego ładowania danych, wideo i zasilania. Jeden podłączony kabel USB Typu C pozwala na uporządkowanie przestrzeni roboczej. VisionLINK TB to zaawansowana wersja technologii VisionLINK. Jest ona oparta na technologii Thunderbolt 4, która zapewnia wysoką przepustowość 40 Gb/s, przesyłanie danych, sygnał wideo, ładowanie 60 W mocy i funkcję połączenia do 10 urządzeń.

Gigabyte Z590I VISION D

Płyta główna Gigabyte Z590I VISION D została wyposażona w silnik dźwięku ALC4080 oraz studyjne kondensatory audio WIMA FKP2, które zapewniają studyjną jakość dźwięku. Ekskluzywna konstrukcja GIGABYTE z technologią DTS: X Ultra zapewnia wysoką wierność odtwarzania dźwięku, zapewniając najbardziej wciągające doznania dźwiękowe zarówno w pracy jak i w rozrywce.

Z innych technologii warto wspomnieć o Smart Fan 6, która ma zagwarantować, że komputer do gier będzie mógł utrzymać wydajność przy zachowaniu niskiej temperatury. Do tego dochodzą jeszcze hybrydowe głowie wentylatorów, umożliwiające podłączenie wielu urządzeń.

Nie podano niestety daty premiery, ani ceny płyty głównej Gigabyte Z590I VISION D.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZgigabyte.com
ŹRÓDŁOgigabyte.com
Poprzedni artykułZapowiedziano PGL Major Stockholm 2021!
Następny artykułSilverStone TP031-ARGB – nowy radiator dla dysków SSD M.2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.