fbpx
Strona głównaPcMod.plKonferencjeGame Industry Conference 2016 podczas targów PGA 2016

Game Industry Conference 2016 podczas targów PGA 2016

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają do udziału Game Industry Conference 2016. Jest to Międzynarodowa Konferencja Rynku Gier, która odbędzie się w dniach 21-23 października 2016 roku w ramach Poznań Game Arena 2016. Wydarzenie jest adresowane jest do profesjonalistów, jak i amatorów, twórców i pasjonatów tworzenia gier. W tej części świata jest to największa tego typu konferencja .

Kilka tysięcy uczestników, setki wykładów i warsztatów wygłaszanych i prowadzonych przez prelegentów z Europy i Świata pokazują skalę wydarzenia. Konferencja nie tylko gromadzi przedstawicieli największych producentów gier, ale też dziesiątki mniejszych studiów odnoszących międzynarodowe sukcesy. Jak podkreśla Jakub Marszałkowski z Politechniki Poznańskiej, będący organizatorem GIC „Polska branża gier wytwarza swoje produkty w blisko 98 % na eksport, a tylko 2% na rynek polski. To dziesiątki firm i kilka tysięcy osób zaangażowanych w produkcję kilkuset tytułów gier, które fenomenalnie radzą sobie w globalnej konkurencji. Rynek gier w naszym kraju to ważna gałąź gospodarki, która obecnie stanowi 2% PKB”. Nie dziwi zatem patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nad konferencją.

Przez trzy dni Game Industry Conference 2016 uczestnicy będą rozmawiać, słuchać, spotykać się i praktykować. Z kim? Na uwagę zasługuje obecność gości specjalnych. Będą to Takashi Tokita, szef Division 9 w Square Enix oraz Agostino Simonetta szef ID@Xbox na Europę. Takashi podczas tegorocznej konferencji zaprezentuje swoją karierę w gamedevie na tle zmian i wzrostu japońskiej branży gier, natomiast Agostino zaprezentuje sposoby developmentu oraz wydawania na platformę Xbox. Naszą branżę będzie reprezentował Paweł Marchewka – CEO i właściciel Techlandu będącego głównym producentem gier w Polsce. Ponadto: Roman Mardo Business Development Manager (CEE & Russia) z Google, Adabelle Leiram & Björn Lindberg z Massive (The Division, Assassins Creed II), Sven Erik Knop, Senior Technical Specialist z Perforce Software czy Peter Heinrich Developer Evangelist z Amazon.com. Pełna lista prelegentów dostępna jest na: http://gic.gd/pl/#speakers zaś program na: http://gic.gd/program-2016/.

Nowością tegorocznej Game Industry Conference 2016 będzie Indie Boost, gdzie indie developerzy będą mieli okazję spotkać inwestorów, wydawców oraz dystrybutorów. Strefa została przygotowywana we współpracy z Microsoft Polska. Wszyscy zainteresowani mogą swoje gry zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj: http://gic.gd/indieboostform. Spośród zgłoszonych twórców organizatorzy wybiorą najlepszych i Ci będą mogli wziąć udział w spotkaniach z inwestorami, wydawcami oraz dystrybutorami. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 października. Nie wymaga żadnego dodatkowego biletu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać