flying wild hog
flying wild hog

Polskie studio Flying Wild Hog zostało przejęte przez Embracer Group AB. Cena zakupu jest równa 137,2 mln USD w gotówce i została ona przekazana na rzecz Supernova Capital LLP. Flying Wild Hog jest znanym i rozwijającym się niezależnym polskim producentem gier AA+ na PC i konsole, takich jak ciesząca się uznaniem seria Shadow Warrior. Zespół FWH pracuje obecnie nad czterema projektami we współpracy z renomowanymi wydawcami zewnętrznymi.

Embracer, dzięki przejęciu, zatrudnia w trzech studiach w Polsce ponad 260 osób, co stanowi mocną bazę w ważnym i rosnącym centrum rozwoju gier w Europie. Co więcej, powstał program opcji menedżerskich, mający na celu dostosowanie odtąd do siebie interesów spółek. Program opcji opiewa na łączną maksymalną wielkość 7,1 mln USD w akcjach typu B spółki Embracer i jest zależny od osiągnięcia ustalonych “kamieni milowych” i zobowiązań do zaangażowania w działania spółki FWH na przestrzeni najbliższych pięciu lat.

Flying Wild Hog zostało założone w Warszawie w 2009 roku, przez Michała Szustaka, obecnego Prezesa Zarządu, wraz z twórcami z CD Projekt Red i People Can Fly. W 2016 roku FWH powiększyło się o nowe studio w Krakowie, a w 2018 roku o dodatkowe studio w Rzeszowie. Obecnie zespół składa się z ponad 260 osób o unikalnym i zróżnicowanym zestawie umiejętności, wywodzących się z tworzenia globalnych hitów dla innych wiodących wydawców, jak również z projektów własnych FWH. Od momentu wydania gier FWH sprzedało łącznie ponad 9,5 mln sztuk.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOembracer.com
Poprzedni artykułPoznaliśmy wszystkich uczestników BLAST Premier: Fall 2020
Następny artykułOgłoszenie uczestników pierwszego sezonu European Development Championship
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.