fbpx
Strona głównaPcMod.plE-SportFaZe Clan pokonuje Complexity na BLAST Premier: Spring Groups 2023

FaZe Clan pokonuje Complexity na BLAST Premier: Spring Groups 2023

Na inaugurację grupy B w ramach turnieju BLAST Premier: Spring Groups 2023, który odbywa się w stolicy Danii – Kopenhadze, FaZe Clan pokonał swojego rywala, jakim była amerykańska formacja Complexity Gaming. W tym miejscu warto dodać, że FaZe Clan gra w składzie z Patrickiem “es3tag” Hansenem.

Pierwszą mapą rywalizacji pomiędzy FaZe Clan oraz Complexity Gaming był Inferno. FaZe Clan rozpoczął mecz po stronie atakującej i to w doskonałym stylu, bo oprócz rundy pistoletowej, którą rzecz jasna wygrali, zespół prowadzony przez Finna „karrigana” Andersena, wygrywał kolejne i po chwili zaczęła się dominacja. Complexity nie potrafiło się w żaden sposób przeciwstawić swoim oponentom, przegrywając wynikiem 9:0. Jednak w pewnym momencie sytuacja na mapie nieco się zmieniła po tym, jak amerykańska formacja wygrała pierwszą rundę. Complexity zaczęło powracać do gry i odrabiać straty punktowe do byłego Mistrza Świata z PGL Major Antwerp 2022, co im się ostatecznie udało, bo wygrali cztery dodatkowe rundy, natomiast Russel „Twistzz” Van Dulken i jego koledzy grali zdecydowanie lepiej i po pierwszej połowie prowadzili wynikiem 10:5.

Po zmianie stron rundę pistoletową wygrała europejska formacja powiększając przewagę nad rywalem, 11:5, co dało europejskiej formacji komfort gry. W drugiej połowie była dalsza dominacja ze strony FaZe Clan, pomimo tego, że Complexity starało się jeszcze cokolwiek zrobić, aby powrócić do meczu, wygrali jedną rundę, ale to było zdecydowanie za mało. W rezultacie FaZe Clan pokonał Complexity wynikiem 16:6.

Drugą mapą był Overpass, FaZe Clan rozpoczął mecz po stronie broniącej i to doskonale. Finn „karrigan” Andersen i jego zespół wygrał rundę pistoletową oraz kolejnych sześć z rzędu, co na początku dało im przewagę, 7:0. Complexity nie potrafiło w żaden sposób przeciwstawić się swojemu rywalowi, ale w pewnym momencie sytuacja na mapie nieco się odwróciła, a to za sprawą wygrania pierwszej rundy amerykańskiej formacji, a później kolejnych trzech, 7:4. Wydawało się, że amerykański zespół będzie w stanie powrócić do tego meczu, bo sporo rund odrobili, natomiast później to europejska formacja zaczęła grać zdecydowanie lepiej, co również zaowocowało zwycięskimi rundami. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:5.

Po zmianie stron rundę pistoletową wygrał Complexity Gaming, a następnie cztery kolejne, 10:9. Jednak później Patrick „es3tag” Hansen i jego koledzy ponownie zaczęli wygrywać swoje rundy i dominować rywala, 14:9. W rezultacie FaZe Clan pokonał Complexity Gaming wynikiem 16:9.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać