Strona głównaGamingGryEverspace - kosmiczna strzelanka już niebawem

Everspace – kosmiczna strzelanka już niebawem

Everspace to kosmiczna strzelanka, produkcji studia ROCKFISH Games. Akcja gry dzieje się w odległej przyszłości, w czasy, gdy ludzkość skolonizowała niezliczone systemy planetarne. Duży nacisk położony został na wątek fabularny, system walki oraz doświadczenia z samej rozgrywki. Fabuła gry będzie we większości nielinearna, co pozwoli na wiele godzin rozrywki. Założyciele studia Rockfish, wcześniej byli zatrudnieni w studiu Fishlabs, gdzie opracowali przeznaczoną głównie na rynek mobilny serię kosmicznych strzelanek Galaxy on Fire.

ROCKFISH Games zaprojektowało ciekawy system ginięcia i odrodzenia. Za każdym razem, gdy gracz zginie będzie mógł polepszać warunki startu w kolejnych podejściach: każdorazowo zwiększać skuteczność osłon, instalować lepsze silniki, poprawiać jakość czujników, unowocześniać broń i montować pancerze – to tylko kilka opcji z możliwych. Większość efektów unowocześnienia będzie widoczna od razu, niektóre z nich będą miały ogromy wpływ na wygląd, np. unowocześnienie skrzydeł całkowicie zmieniające wygląd statku.

Everspace

Aby przeżyć, trzeba będzie na bieżąco dostosowywać do panujących okoliczności:

  • Używać różnych taktyk w kontakcie z wrogiem – ukryć statek i niepostrzeżenie przemknąć obok wroga czy zaatakować pełnym ogniem?
  • Gromadzić zasoby na potrzeby poważnych napraw na lokalnym pasie asteroid, czy zapolować na cenne zasoby dobrze strzeżonych handlarzy?
  • Zbadać tajemniczą mgławicę, widoczną w oddali, narażając się na ewentualne konsekwencje tego czynu, czy też skierować się bezpośrednio na stację kosmiczną w celu zatankowania paliwa?
  • Badać kosmiczne anomalie i ciała niebieskie (tunele czasoprzestrzenne, komety, opuszczone wraki statków kosmicznych), czy dać sobie spokój i przeskoczyć do kolejnego?

Everspace

Dopracowano także elementy sterowania, które są przede wszystkim intuicyjne i zoptymalizowane dla myszy oraz klawiatury. Deweloperzy uważają, że mają jeden z systemów sterowania od czasu Freelancera. W późniejszym okresie planowane jest dodanie dżojstika i gamepada.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości gry w pierwszej i trzeciej osobie, a także obsłudze wirtualne rzeczywistości.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać