Strona głównaPcMod.plNewsyeDP 1.4 z dużo niższym poborem mocy oraz brakiem zakłóceń

eDP 1.4 z dużo niższym poborem mocy oraz brakiem zakłóceń

Organizacja VESA (Video Electronics Standards Association) ogłosiła ukończenie prac nad standardem eDP 1.4. Jego głównym zastosowaniem mają być wewnętrzne taśmy w laptopach, które łączą płytę główną z matrycą. Obecnie jest stosowane złącze LVDSLow-Voltage Differential Signaling używane od 1994 roku.

Nowe rozwiązanie VESA zmniejsza pobór energii, masę oraz gabaryty urządzenia. Dodano obsługę dotykowych wyświetlaczy, poszerzono funkcję związane z wbudowanym ekranem dotykowym. Dużym udogodnieniem ma być brak zakłóceń przy pracy modułów bezprzewodowych (WLAN, WWAN, Bluetooth, itp.).

Pobór mocy zmniejsza także częściowe odświeżanie w ramach PSR (Panel Self Refresh), dostępne niższe napięcia przekładające się na dodatkowe tryby pracy, kompresja przekazywanego sygnału oraz strefowe podświetlanie matrycy.

eDP 1.4 zostanie zatwierdzony najpewniej w październiku 2012 roku, a pierwsze urządzenia w niego wyposażone w roku 2014. Organizacja VESA w porozumieniu z Intelem i AMD planują zarzucenie obsługi LVDS na rzecz eDP od 2013 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać