Strona głównaPcMod.plKonferencjeDigital Dragons 2017 już niedługo, a z nim długo wyczekiwane Indie Showcase...

Digital Dragons 2017 już niedługo, a z nim długo wyczekiwane Indie Showcase 2017

Już niedługo w Krakowie rozpocznie się Digital Dragons 2017. Jest to międzynarodowa konferencja profesjonalistów branży gier. Już po raz czwarty twórcy gier niezależnych zmierzą się w konkursie wieńczącym pokaz Indie Showcase 2017. W zeszłorocznej edycji swoje projekty prezentowało 60 zespołów, które przyjechały do Krakowa – nie tylko z Polski! – z blisko 70 produkcjami. Wkrótce zostanie otwarta oficjalna rejestracja na tegoroczne Indie Showcase.

Nagrodę główną Best Indie Game 2016 roku zdobyło studio Jutsu Games. Ich produkcja 911 Operator zyskała największe uznanie jury złożonego z polskich weteranów branży gier wideo. Nagrodzona produkcja odnosi dalsze sukcesy na świecie, a na jej premierę czeka coraz większe grono fanów. Ale to dzięki Digital Dragons 2016 wiele osób mogło usłyszeć właśnie o tej grze na całym świecie. Organizatorzy dbają o widoczność laureatów Indie Showcase w mediach, ale wsparcie zwycięzców nie ogranicza się do działań PR i przybiera czasem bardzo praktyczną formę. Gdy nagrodzony 911 Operator walczył o fundusze na platformie finansowania społecznościowego Kickstarter, Krakowski Park Technologiczny wsparł projekt najwyższą przewidzianą w zbiórce kwotą.

Na drugim miejscu uplasowała się gra Crush Your Enemies warszawskiego studia Vile Monarch. Wydana globalnie na PC, Androida i iOS przez Gambitious Digital Entertainment uproszczona strategia czasu rzeczywistego z urokliwą grafiką retro znalazła uznanie wśród graczy i krytyków. Jednak to właśnie na Digital Dragons odniosła swój pierwszy publiczny sukces.

Digital Dragons już od dawna pełni rolę platformy startowej dla młodych studiów i twórców dążących do wyrobienia sobie marki. Zwycięstwo w pierwszym w historii Indie Showcase wspomina Paweł Jędrysiak, którego gry są dziś znane milionom graczy na całym świecie:

Digital Dragons 2014 to pierwszy event biznesowy, w którym braliśmy udział jako Digital Melody. Kilka dni które spędziliśmy na konferencji pozwoliły nam poznać i porozmawiać ze wspaniałymi ludźmi z branży. Nasza gra Timberman spotkała się z zaskakująco pozytywnym odbiorem przez innych twórców gier i jury. Udział w Indie Showcase pozwolił nam na nawiązanie kontaktu z wieloma osobami, do których bardzo ciężko byłoby dotrzeć choćby drogą mailową. Dzięki konferencji DD mieliśmy szansę zaprezentować całemu światu naszą grę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać