W warszawskim Instytucie Pamięci Narodowej ruszył projekt pt. „Immersyjne lekcje historii w Strefie Nowych Technologii”. Cooler Master we współpracy z IPN umieścił w nowo powstałej przestrzeni zestawy gamingowe Cooler Master Orb X. To m.in. dzięki tym kapsułom edukacja połączona z elementami zabawy ma być ciekawsza i efektywniejsza.

Co potrafi zestaw gamingowy Cooler Master Orb X?

Cooler Master Orb X ma na celu poprawę wrażeń użytkownika poprzez różne podejścia. Elegancki, półzamknięty kokpit z zautomatyzowaną kopułą wahadłową, z napędem elektrycznym zapewnia prywatność i obsługę maksymalnie trzech 27-calowych monitorów dla zwiększenia efektów wideo. Wbudowane głośniki z dźwiękiem przestrzennym mają realistycznie odtwarzać scenę dźwiękową bez korzystania ze słuchawek. Całość oferuje zintegrowany system sterowania umożliwiający użytkownikom efektywne korzystanie z multimediów.

Jakie seanse można obejrzeć na Orb X?

Cooler Master Orb X umożliwia użytkownikom wyruszenie we wciągającą podróż, jaką może być na przykład immersyjna lekcja historii. Biuro Nowych Technologii IPN przygotowało gamingowe projekty edukacyjne oparte na historycznych wydarzeniach.

Do wyboru są tu m.in.

  • „Lotnicy – wojna w przestworzach”, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej;
  • „Gra szyfrów” – prezentująca wciąż mało znane dokonania polskich kryptologów;
  • „Warsaw Rising – Miasto Bohaterów” – gdzie gracz wciela się w postać dowódcy drużyny, a jego misją jest przeprowadzenie zespołu przez 63 dni Powstania Warszawskiego.

Strefa nowoczesnych technologii mieści się w Biurowcu Central Point przy ul. Marszałkowskiej 107. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na stronie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPolska transmisja Intel Extreme Masters Dallas 2024
Następny artykułGenesis Thor 230 TKL Wireless – bezprzewodowa klawiatura dla graczy
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.