Jeff Kaplan z firmy Blizzard potwierdził, że w następnym miesiącu gra Overwatch wzbogaci się o mecze rankingowe. W dniu premiery były one widoczne z poziomu kokpitu, ale nie można było w nie zagrać. Wielu graczy było zawiedzionych takim postępowaniem, ale dzięki serii pytań i odpowiedzi na żywo, jaka odbyła się kilka dni temu, wszelakie wątpliwości zostały rozwiane. Powodem niedodania był błąd w grze, gdzie niskopoziomowi gracze byli dobierani dla wysokopoziomowych i na odwrót.
https://www.facebook.com/PlayOverwatch/videos/614129325411546/
Blizzard zdecydował się w tym momencie wyłączyć tryb i szybko naprawić błąd, jednocześnie nie opóźniając premiery samej gry Overwatch.
Przy okazji warto napisać, skąd się wzięła nazwa gry. Podczas nieudanego projektu Titans, deweloperzy stworzyli grupę Overwatch, która była jednakże całkowicie odmienna od tej, którą znamy. Szukając nazwy dla nowego projektu, stwierdzono że będzie to dobry ruch i pewien ukłon w stronę porzuconego tytułu.