BIG najlepsze w grupie A na BLAST Premier: Spring Groups 2021

0
62
tabsen at dreamhack open leipzig 2020 stephanie lindgren
tabsen at dreamhack open leipzig 2020 stephanie lindgren

Zakończyła się rywalizacja w grupie B na BLAST Premier: Spring Groups 2021. W meczu finałowym grupy A, niemieckie BIG pokonało szwedzkie Ninjas in Pyjamas. Warto dodać, że Johannes “tabseN” Wodarz i jego koledzy wczoraj grali dwa mecze. No właśnie, dwa mecze jednego dnia i dwa, okazałe zwycięstwa. 

Początkowo mogło wydawać się, że w meczu pomiędzy BIG oraz Astralis to Duńczycy będą faworytem, ale nie tym razem. Oglądając grę duńskiej formacji można było zauważyć pomysłowość, a przede wszystkim, co najważniejsze, wysoką skuteczność samych zawodników na mapach.

W pierwszym meczu podopieczni Dustina “DuDe’a” Großmanna pokonali Astralis. O ile na pierwszej mapie, którą było de_Vertigo, rywalizacja była wyrównana, tak na drugiej mapie rządzili tylko i wyłącznie nasi sąsiedzi z zagranicy. Czasami można było odnieść wrażenie, że podopieczni Danny’ego “zonica” Sørensena nie wiedzieli, co ich rywale robią na mapie, bo grali tak rewelacyjnie.

To nie to samo Astralis

Duńczycy już nie są tym samym zespołem, który zwyciężył cztery Majory z rzędu. Porażka na inaugurację BLAST Premier: Spring Groups przeciwko Ninjas in Pyjamas 0:2, następnie zwycięstwo z formacją Mateusza “mantuu” Wilczewskiego 2:0. Trzeba dodać również fakt, że Szwedzi przed turniejem mieli zmianę w swoim składzie, więc wydawało się że to Duńczycy są faworytem w tym meczu. W rezultacie, Astralis zagra w BLAST Premier Spring Showdown, w którym również jest OG Esports.

BIG vs. Astralis 2:0
Vertigo – 16:14
Inferno – 16:8

BIG vs. Ninjas in Pyjamas 2:0
Vertigo – 16:2
Overpass – 16:14

Transmisja z polskim komentarzem na kanale ESPORTNOW.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGreen Hell otrzymuje dodatek Spirits of Amazonia Part One
Następny artykułPrzed nami rywalizacja w grupie B na BLAST Premier: Spring Groups 2021
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.