Strona głównaSprzętAMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane

AMD Embedded Radeon serii E9170 – nowe układy wbudowane

Firma AMD wprowadziła na rynek karty graficzne AMD Embedded Radeon serii E9170. Są to pierwsze zewnętrzne karty graficzne na bazie architektury Polaris, które są dostępne w formie standardowych produktów zgodnych ze specyfikacjami PCI Express i MXM. Prócz tego można jest spotkać w formie MCM (multi-chip module) ze zintegrowanym podsystemem pamięci. Pozwala to na konstruowania jeszcze mniejszych i bardziej efektywnych urządzeń.

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 1

Karta graficzna AMD Embedded Radeon E9170 należy do rodziny Polaris. Została wykonana w 14-nanometrowym procesie FinFET. Zapewnia to nawet 3-krotnie lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi generacjami kart graficznych AMD Embedded.

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 2

Najważniejsze funkcje i cechy kart graficznych E9170:

  • Nawet 1,25 TeraFlopsa mocy obliczeniowej przy TDP poniżej 40W – to nowy punkt odniesienia w portfolio niskoprądowych produktów AMD Embedded Radeon, ponieważ oferuje nawet 3-krotnie lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi generacjami.
  • Optymalizacja dla rozdzielczości 4K i elastyczne konfiguracje wieloekranowe umożliwia stosowanie bogatych multimediów w różnorodnych urządzeniach.
  • Wsparcie dla dekodowania i enkodowania w standardzie 4K HEVC/H.265 i AVC/H.264 i obsługa do pięciu złącz HDMI® 2.0 i/lub DisplayPort 1.4.
  • Dostępne w kompaktowym formacie MCM, jak i standardowych kartach MXM i PCI Express.
  • Dostępność planowana aż do 2024 roku w celu wsparcia ciągłości produktów o długim cyklu życia i systemów następnych generacji.
  • Obsługa standardów 4K i 3D zapewnia niezrównane możliwości wizualne.
  • 4 GB pamięci (128 bit GDDR5)

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 3

Karty graficzne AMD Embedded Radeon E9170 w formacie PCI Express i MXM powinny być dostępne w październiku 2017, zaś w formacie MCM w listopadzie 2017.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać