Strona głównaGamingGryAllBenchmark Catzilla 1.0 - nowy benchmark od polskich programistów

AllBenchmark Catzilla 1.0 – nowy benchmark od polskich programistów

AllBenchmark Catzilla 1.0 to pierwszy polski benchmark, stworzony przy udziale twórców popularnego ALLPlayera, studiem Platige Image – firmą specjalizującą się w grafice komputerowej i efektach specjalnych (m.in. grafika w grach Wiedźmin czy Cyberpunk 2077) oraz studiem Plastic odpowiedzialnym w tym przedsięwzięciu za silnik graficzno-fizyczny. Catzilla łączy w sobie style z filmów Godzilla, anime typu Evangelion oraz internetowe memy longcats. Całość przedstawia postapokaliptyczną wizję świata osadzoną mocno w klimacie gier komputerowych.

Dostępnych jest pięć rodzajów testów:

  • 576p – (1024 x 576) – do testowania netbooków i ultrabooków, minimalne wymagania to 256 MB pamięci karty graficznej.
  • 720p – (1280 x 720) – do testowania starszych i słabszych komputerów, minimalne wymagania to 512 MB pamięci karty graficznej.
  • 1080p – (1920 x 1080) – do testowania większości współczesnych komputerów, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.
  • 1440p – (2560 x 1440) – do testowania najwydajniejszych maszyn, minimalne wymagania to 1024 MB pamięci karty graficznej.
  • CUSTOM oparty na własnych ustawieniach.

W czasie trwania diagnostyki benchmark używa algorytmów, wykorzystywanych w wielu grach komputerowych, dzięki czemu punktacja odnosi się bezpośrednio do wydajności w grach. W każdym z powyższych testów wykonywane są: test oprogramowania, konfiguracji systemu oraz złożony test sprzętu (obciążenie CPU + GPU), test fizyki (obciążenie CPU), test futra (obciążenie GPU), test fluidów (obciążenie GPU) oraz test Raymarch (obciążenie GPU).

Producent chce także wprowadzić globalny system certyfikacji graficznej, który umożliwi każdemu użytkownikowi sprawdzenie czy komputer jest w stanie uruchomić najnowsze gry.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać