ZOTAC ZBOX Q – komputery z kartami graficznymi NVIDIA QUADRO

0

Firma ZOTAC wprowadziła do sprzedaży minikomputery z serii ZBOX Q. Ich cechą szczególną są karty graficzne z rodziny NVIDIA Quadro, które bazują na architekturze Pascal. Mowa tutaj o modelach od Quadro P1000 do Quadro P5000. Prócz tego komputery wyposażono w procesory Intel Core i5 lub Core i7. Komputery z serii ZBOX Q mają tylko 7 cm wysokości i zajmują o 50% mniej miejsca, w porównaniu z tradycyjnymi obudowani typu wieża.

ZOTAC ZBOX Q

Dzięki zwiększonej wentylacji i zastosowaniu wydajnego systemu chłodzenia, zmaksymalizowano mechanizm odprowadzania ciepła z wnętrza obudowy, co przełożyło się na możliwość utrzymywania przez cały czas wysokiej wydajności.

We wszystkich komputerach z tej serii znajdziemy dwie karty sieciowe gigabit Ethernet, moduł WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2, USB 3.0, HDMI 2.0, do 32 GB pamięci DDR4, napędy M.2 i 2,5-calową wnękę przystosowaną do montażu urządzeń pamięci masowej HDD/SSD. Model QK5P1000 zapewnia niezwykłą wszechstronność i mobilność dzięki kompatybilności z systemem montażowym VESA, dzięki czemu komputer można położyć, zawiesić lub schować za wyświetlaczem.