ZOTAC zaprezentował system wirtualnej rzeczywistości, mieszczący się w plecaku – ZOTAC VR GO. Pokazano go po raz pierwszy na targach Computex 2016. Na pokładzie znajduje się procesor Intel Core i7-6700T, 16 GB pamięci operacyjnej, karta graficzna GeForce GTX 1070 8GB oraz dysk 240 GB M.2.

ZOTAC VR GO

ZOTAC VR GO to naprawdę przenośny system wirtualnej rzeczywistości. Inteligentna konstrukcja i skuteczne chłodzenie pozwoliły pozbyć się ograniczeń dotyczących czasu pracy, a także zmniejszyć hałas do minimum. Plecak posiada zabezpieczające paski na piersi i talii, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po wirtualnych światach.

ZOTAC VR GO

Na imponującą długość pracy VR GO wpływają dwie główne cechy konstrukcyjne:

  • obecność dwóch wymiennych baterii, które pozwalają nawet na 2 godziny ciągłego działania;
  • zmiana baterii bez wyłączania systemu, która otwiera możliwości dla niemal nieograniczonego czasu pracy. Ładowanie akumulatorów odbywa się za pomocą dostarczanej w zestawie stacji dokującej. Ponadto, dzięki zastosowaniu diod LED, użytkownicy mogą z łatwością monitorować poziom naładowania baterii.

ZOTAC VR GO

Przy opracowywaniu VR GO, zwróciliśmy szczególną uwagę na wygodę użytkownika. Chcemy, aby użytkownicy mogli całkowicie zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, uwalniając się od krępujących ich kabli i przewodów zasilających.

– powiedział Jacky Huang, dyrektor ZOTAC International, odpowiedzialny za Mini PC.

Aby zapewnić odpowiedni poziom komfortu, wytwarzane ciepło wydmuchiwane jest z dala od użytkownika. Specjalne kanały wentylacyjne pokrywające plecak, chłodzą plecy, pozwalając ciału oddychać nawet podczas dłuższych sesji. Równomierny rozkład ciężaru komponentów systemu, jak również zastosowanie piankowego wypełnienia oparcia pleców oraz pasków na ramiona pozwoliło uzyskać ergonomiczny komfort.

ZOTAC VR GO

ZOTAC VR GO posiada preinstalowany systemem operacyjny Windows 10 Home i jest gotowy do pracy natychmiast po rozpakowaniu. Tradycyjnie, tak jak wszystkie Mini PC, także ZOTAC ZBOX VR GO pozwala na łatwą i szybką modyfikację dysku i pamięci.


Poprzedni artykułXFX Radeon RX 460 Heatsink 2GB – pasywnie chłodzona karta
Następny artykułWarhammer: End Times – Vermintide – powstaje dodatek Karak Azgaraz
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] atrakcją w tym roku była możliwość spróbowania swoich sił na sprzęcie ZOTAC VR GO. Jest to system wirtualnej rzeczywistości, mieszczący się w plecaku. Na pokładzie znajduje się […]