Zalman ZM-PC100 i ZM-PC200 – kamerki z płynnym obrazem HD

0

Zalman wprowadził do sprzedaży dwie kamerki internetowe: ZM-PC100 i ZM-PC200. Oba modele posiadają wbudowany czuły mikrofon, zapisują filmy o płynności 30 FPS, a także rejestrują obraz odpowiednio w rozdzielczości 720p i 1080p. Kamerki mają funkcję automatycznego balansu bieli, dzięki czemu wyświetlany obraz jest już skalibrowany.

Obiektywy urządzeń wykonane są z odpornego na zarysowania szkła o dużej przepuszczalności światła, co sprawia, że otrzymany obraz jest jaśniejszy i wyraźniejszy niż w przypadku kamerek z plastikowymi szybkami.

Kamerki posiadają funkcję detekcji i śledzenia twarzy, dzięki czemu każda zmiana pozycji głowy jest rozpoznawana przez urządzenia. Widok można dowolnie przybliżać, wykorzystując opcję przybliżenia cyfrowego.

Zalman ZM-PC100 i ZM-PC200 można wygodne umiejscowić na biurku lub zamocować na krawędzi monitora, a pierwsza z nich jest wyposażona w przycisk umożliwiający zapisywanie na dysku statycznych obrazów.

Dużym udogodnieniem jest automatyczna instalacja kamer w systemach Windows – wystarczy podłączyć je do portu USB komputera (UVC – USB Video Class).

Sugerowane ceny detaliczne kamery Zalman ZM-PC100 – 79 zł brutto, a Zalman ZM-PC200 – 99 zł brutto. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.