Zalman K650WP – klawiatura do mycia pod bieżącą wodą

0

Zalman dodał do swojej oferty nową wodoodporną klawiaturę K650WP. Zastosowano w niej przełączniki hybrydowe, które łączą najlepsze cechy klawiatury membranowej i mechanicznej. Z jednej strony K650WP nie jest więc głośna, a jej przyciski nie wymagają dużej siły aktywacji. Z drugiej zaś czas reakcji jest na tyle szybki, by przyciski sprawowały się dobrze w czasie gry po sieci.

Zalman K650WP

Klawiatura K650WP posiada specjalną konstrukcję, która zapewnia jej dużą wytrzymałość oraz chroni podczas kontaktu z wodą. Pierwszą warstwę ochronną stanowi potrójna, wodoodporna taśma ulokowana między płytami usztywniającą a gumową pod przełącznikami. Płytę główną zabezpiecza dodatkowo plastikowa obudowa z podwójnymi, silikonowymi uszczelkami i dodatkową taśmą. Do tego dochodzą też dziury rozmieszczone w strategicznych punktach, odprowadzające wodę na zewnątrz. Trwałość i stabilność klawiatury ma zapewnić m.in. meshowy spód i znajdujące się wewnątrz urządzenia aluminiowa i gumowa płytka.

Wielu graczy ucieszy się z technologii anti-ghosting dla aż 26 klawiszy jednocześnie. Producent wbudował także opcję blokady klawisza Windows. Na spodzie klawiatury umieszczono nóżki do regulowania wysokości. Wklęsły kształt przycisków i odpowiednie odstępy między nimi zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym korzystaniu z nich.

Klawiatura K650WP kosztuje około 139 zł. Jej wymiary wynoszą 445x158x37 mm, a waga to jedynie 1.1 kg.