Wisła All in! Games pierwszym finalistą ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021!

0
23
ESL Pro League Conference Season 15
Fot. Wisła All in!

Wisła All in! pokonała Anonymo Esports w pierwszym meczu półfinałowym ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 i tym samym jest pierwszą drużyną, która zagra w finale.

Pierwszą mapą pomiędzy Anonymo Esports i Wisłą All in! Games Kraków był Dust2 wybrany przez tych drugich. Grzegorz „Szpero” Dziamałek (Wisła All in! Games) i jego koledzy rozpoczęli mecz po stronie atakującej wygrywając nie tylko rundę pistoletową, ale cztery kolejne wychodząc tym samym na prowadzenie 5:0.  Wydawało się, że reprezentanci Anonymo po wygraniu jeden rundy pójdą za ciosem i będą odrabiać straty punktowe do swoich oponentów, ale jednak to dalej podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego od początku grali zdecydowanie lepiej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4.

W drugiej połowie, kiedy to wydawało się, że Janusz „Snax” Pogorzelski i jego koledzy mieli wszystko pod koniec w rundzie pistoletowej, Wisła All in! zagrała jeszcze lepiej i wygrała rundę podwyższając swoje prowadzenie 12:4, a po chwili 13:4. Anonymo próbowało robić cokolwiek, aby powrócić do rywalizacji, ale po zmianie stron zdobyli tylko jeden punkt. W rezultacie, Wisła All in! Games pokonała Anonymo 16:5.

Drugą mapą rywalizacji było Inferno. Tutaj już było widać tę walkę z obydwu stron. Paweł „Innocent” Mocek i jego zespół rozpoczęli grę po stronie atakującej i to w jakim stylu, od wygrania rundy pistoletowej oraz trzech kolejnych, więc już na początku mieli prowadzenie, chociaż w pewnym momencie Grzegorz „jedqr” Jędras i jego koledzy odrobili straty do swoich rywali i był remis 4:4. Po chwili ponownie Anonymo wyszło na trzy rundowe prowadzenie 7:4, ale podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego też odrobili punkty, więc ponownie był remis w meczu 7:7. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednorundowym prowadzeniem formacji Anonymo 8:7.

W drugiej połowie, Wisła All in! Games zaczęła od zwycięstwa w rundzie pistoletowej oraz w trzech kolejnych, co dało im  przewagę nad swoim oponentem, ale nie była tak znacząca, 11:8. Jednak po chwili sytuacja na mapie zmieniła się na tyle, że podopieczni Adriana „IMD” Piepera wygrali aż siedem rund z rzędu, 15:11. Grzegorz „Szpero” Dziamałek i jego zespół wygrał jeszcze jedną rundę, ale w rezultacie Anonymo pokonało Wisłę All in! Games wynikiem 16:12.

Trzecią i decydującą mapą był Nuke. Anonymo rozpoczęło grę po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową oraz cztery kolejne, wychodząc tym samym na pewne pięciopunktowe prowadzenie 5:0. Wydawało się, że reprezentanci Anonymo mają wszystko pod kontrolą i z każdą kolejną rundą będą powiększać swoje prowadzenie, ale nie do końca. Tomasz „phr” Wójcik i jego koledzy zaczęli odrabiać straty punktowe do swoich rywali, ale do momentu, bo później ponownie Karol „rallen” Rodowicz i jego zespół dali o sobie znać, wychodząc na sześciopunktowe prowadzenie, 10:4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Anonymo. Drugą połowę trzeciej mapy lepiej rozpoczęli reprezentanci Wisły All in! Games, którzy wygrali rundę pistoletową i kolejną, zbliżając się wynikiem do swoich rywali, 10:7, następnie dwie należały jednak do Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego i jego kolegów, powiększając tym samym prowadzenie 12:7, ale później ponownie to Krzysztof „Goofy” Górski i jego zespół przejął inicjatywę w meczu, wygrywając trzy rundy z rzędu 12:10. Anonymo co prawda wygrało jeszcze jedną rundę, ale później reprezentanci Wisły All in! Games zdominowali Anonymo wygrywając sześć rund z rzędu. W rezultacie, Wisła All in! Games pokonała Anonymo wynikiem 16:13.

Transmisja ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 na kanale ESL.TV Polska.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGigabyte Z690I AORUS ULTRA – nowa płyta mini-ITX dla Z690
Następny artykułFalleN i Stewie2k odejdą z Team Liquid?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.