Mimo, że Windows 10 zabiera powoli coraz więcej rynku, to są nadal osoby lub komputery, które po prostu nie chcą lub nie mogą posiadać tego systemu. Windows 7 nadal pozostaje bardzo popularny na komputerach domowych i laptopach. Czasami przychodzi moment, że trzeba przeinstalować system do stanu początkowego. I tutaj pojawia się duży problem. Otóż ostatni obraz systemu Windows 7 pochodzi z końca 2015 roku. Po instalacji i próbie pobrania aktualizacji Windows Update po prostu zawiesza się na ciągłym wyszukiwaniu. Ale jest na to sposób, który sami zastosowaliśmy w naszym przypadku.

Należy pamiętać, że system musi być tuż po instalacji. Pobieramy następujące rozszerzenia ze strony Microsoft:

Dla systemu Windows 7 32-bity:

Dla systemu Windows 7 64-bity:

Następnie klikamy menu Start, wpisujemy services.msc i szukamy pozycji Windows Updates. Klikamy Prawym Przyciskiem Myszy i Zatrzymaj. Teraz po kolei instalujemy każdą łatkę, pamiętając aby po udanym zabiegu, wyłączyć usługę Windows Update. Kiedy skończymy uruchamiamy ponownie system.

Teraz mamy dwie możliwości aktualizacji. Albo skorzystać już faktycznie z działającego Windows Update. Albo pobrać zbiorczą paczkę ze wszystkim aktualizacjami do czerwca. Osobiście zalecamy pobrać z neta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDiRT 3 Complete Edition całkowicie za darmo na Humble Bundle
Następny artykułCooler Master ogłasza zwycięzców Mini Mod Invitational
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments