Windows 10 – darmowa aktualizacja kończy się 29 lipca

0

Firma Microsoft wprowadziła Windows 10 na rynek w dniu 29 lipca 2015 roku. Według wszelkich informacji miał to być innowacyjny pod każdymi względami system operacyjny, godny następca Windows 7 i Windows 8.1. Czy tak jest naprawdę? Trudno jednoznacznie sobie na to pytanie odpowiedzieć. Z jednej strony dokonano wielu ulepszeń w kwestii bezpieczeństwa, a także zmniejszono zużycie zasobów sprzętowych.

Z drugiej nie słuchano się kompletnie użytkowników i spartolono całkowicie wygląd. Są osoby co powiedzą: ale co ma wygląd do całej reszty? Dla nas ma on duże znaczenie i takie ładne Aero z Windows 7 oraz tamtejsze ikony były o wiele, wiele lepsze.

Wracając jednak do meritum. Po wypuszczeniu Windows 10 uruchomiono program darmowej aktualizacji z trzech poprzednich wydań. Dano użytkownikom łącznie rok czasu i już niedługo owy termin mija. Dokładnie 29 lipca 2016 roku zakończy się darmowe uaktualnienie. Jeżeli są jeszcze osoby, które się nie zdecydowały na ten krok, to radzimy zrobić tak:

  1. Zainstalować system Windows 10 na osobnym dysku
  2. Przetestować, jak zachowuje się sprzęt i czy są odpowiednie sterowniki. Na naszym 4 letnim sprzęcie wszystko przebiegło pomyślnie, bo producent udostępnił odpowiednie oprogramowanie
  3. Jeżeli spodoba się Wam to możecie zrobić kopię zapasową obecnych danych i przystąpić do aktualizowania. Cała operacja zajmuje do 7 godzin czasu, także warto się zawczasu przygotować