Wielki Finał pierwszego sezonu Ligi Komputronik Gaming

0

Już w najbliższy weekend, tj. 3 i 4 września odbędzie się Wielki Finał pierwszego sezonu rozgrywek Ligi Komputronik Gaming. Ogólnopolski cykl imprez pod nazwą Liga Komputronik Gaming wystartował 4 czerwca w Bielsku-Białej. W kolejnych tygodniach zorganizowano spotkania w Poznaniu, Krakowie i Rzeszowie. Podczas dwudniowych eventów, gracze próbowali swoich sił drużyno w Counter-Strike: Global Offensive oraz indywidualnie na boiskach FIFA 16.

Dodatkowo z końcem czerwca uruchomiono rozgrywki online. Fani gier mogli brać udział w turniejach kwalifikacyjnych w ramach internetowych rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends lub Hearthstone.

Liga Komputronik Gaming

Finał Ligi Komputronik Gaming zostanie rozegrany w stołecznej galerii Wola Park, gdzie mieści się największy salon Komputronik w mieście – Megastore. Impreza wystartuje w sobotę, 3 września o godzinie 10.00, a zakończy w niedzielę o 17.30. Rozgrywki zlokalizowane będą w centralnym miejscu galerii – na Placu Pałacowym, gdzie poza stanowiskami dla graczy finałowych, dostępna będzie strefa FREE TO PLAY oraz symulatory wyścigowe. Z kolei w niedzielę rywalizować będą najlepsze drużyny w klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy półfinał wystartuje o 10.00, natomiast zwycięzców poznamy po finałowym meczu rozegranym o 17.00. Między 10.00 a 13.00 odbędzie się faza grupowa w FIFA 16, prowadząca do fazy pucharowej, która wystartuje o 14.00.

Ideą Ligi jest rywalizacja miast. Podczas lokalnych rozgrywek wybierani byli ich reprezentanci – najlepsi gracze i drużyny sezonu. To oni w pierwszy weekend września staną w szranki walcząc o mistrzostwo. Nie będzie to tylko indywidualne zwycięstwo, ale wygrana miasta.

Finał w Warszawie to nie koniec Ligi. Po zakończeniu tego sezonu, w weekend 10-11 września, we Wrocławiu startuje II odsłona. Oficjalnym komputerem Ligi jest Komputronik Infinity PBA-200 [S001]. To na nim rozgrywane są wszystkie mecze.