WD My Passport SSD

Western Digital oficjalnie wprowadziło do oferty nowe modele zewnętrznych dysków SSD z popularnej serii My Passport SSD. Producent zastosował szybkie pamięci SSD oraz technologię NVMe, co pozwala zaoferować prędkość odczytu danych sięgającą 1050 MB/s oraz zapisu sięgającą 1000 MB/s. Dodatkowo zawartość jest chroniona hasłem i 256-bitowym sprzętowym szyfrowaniem AES.

Nowa seria WD My Passport SSD została zaprojektowana od podstaw. Obudowa została wykonana z dobrej jakości tworzywa. Całość jest odporna na uszkodzenia, wstrząsy i upadki (do 2 metrów). Producent zadbał o to, aby dyski idealnie leżały w dłoni i mieściły się w torbie, czy kieszeni plecaka. Obudowę zaprojektowano w całej gamie stylowych, modnych kolorów (w tym m.in. szarym, błękitnym, czerwonym oraz złotym).

Do komunikacji z komputerem używane jest złącze USB 3.2 Gen-2 z kablem USB-C i adapterem USB-A. Potwierdzono pełną kompatybilność z komputerami Mac i PC. W zestawie dostępne jest oprogramowanie, pozwalające na łatwe wykonywanie backupu dużych plików na dysku lub w chmurze danych.

Dyski WD My Passport SSD objęte są 5-letnią ograniczoną gwarancją. Można je kupić w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB, w kolorze Grey (szary) u wybranych sprzedawców na całym świecie. Dodatkowe kolory i wersje o wyższej pojemności pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. Sugerowana cena producenta (MSRP) wersji 500 GB to 780 PLN, zaś 1 TB – 1250 PLN.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments