Założyciele inicjatywy RetroGralnia poinformowali o planach powstania muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Ma to być miejsce przypominające osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i wideo rozrywki. Ma także prezentować historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom. Powstaje ono we Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego.

Inicjatywa RetroGralnia zorganizowała do tej pory 53 wystawy w ciągu 6 lat. Wystawiono na nich łącznie 526 stanowisk do grania. Naliczono także ponad 80 tysięcy zwiedzających.

Gry i Komputery Minionej Ery

W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol. W tym jest około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Będą one prezentowane w ramach wystawy stałej i ekspozycji czasowych.

Gry i Komputery Minionej Ery

Muzeum przedstawi w interaktywnych sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów. Połączy elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej.

Gry i Komputery Minionej Ery

Jednocześnie organizowana jest zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl mająca na celu dofinansowanie powstającej inicjatywy. Dzięki zebranym pieniądzom pojawi się możliwość stworzenia lepszych warunków do przeprowadzania spotkań i lekcji dla dzieci i młodzieży, wielojęzyczne opisy eksponatów, czy papierowy przewodnik po kolekcji z prawdziwego zdarzenia.

Gry i Komputery Minionej Ery

Otwarcie Wrocławskiego Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery planowane jest na wakacje tego roku. W chwili obecnej trwa już remont lokalu i jego adaptacja na cele ekspozycji.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments