We Play! Clutch Island, kolejny turniej kwalifikacyjny do Majora w Rio

0
78
weplay
weplay

W połowie czerwca czekają nas kolejne rozgrywki z możliwością zdobycia punktów kwalifikacyjnych do Majora w brazylijskim Rio de Janeiro. Mowa tu o turnieju dla zespołów regionu CIS – WePlay! Clutch Island. Odbędzie się on w dniach 16-28 czerwca, a pula nagród wyniesie 50.000$.

Kwalifikacje do Majora

ESL One: Rio 2020 to turniej rangi Major, który z powodu pandemii COVID-19 został przeniesiony z maja na listopad 2020 roku. Organizatorzy rozgrywek postanowili w takim razie od początku wyłonić zespoły, które pojawią się w Brazylii. Właśnie dlatego zostały utworzone punkty w Regional Major Rankings (RMR). Więcej o całkowicie nowym systemie kwalifikacji można dowiedzieć się w tekście temu poświęconym. Prócz oficjalnych rozgrywek od ESL (Road to Rio), organizatorzy innych turniejów dostali pozwolenie na dodawanie możliwości zdobycia owych punktów w ich rozgrywkach. Jedynym warunkiem jest ranga turnieju. Na zawodach mają pojawić się najlepsze ekipy. Jedną ze wspomnianych serii gier będzie WePlay! Clutch Island w regionie CIS. 

Drużyny

Dotychczas poznaliśmy tylko 5 zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach. Mowa tu o Hard Legion, Virtus.pro, Spirit, Winstrike oraz Natus Vincere (zaproszenie akurat tych ekip jest skutkiem ich dotychczasowych pozycji w rankingu RMR). Kolejne drużyny powalczą o miejsce w zawodach podczas kwalifikacji. Najpierw – w dniach 8-10 czerwca – odbędą się otwarte kwalifikacje, z których zostaną wyłonione 3 drużyny, następnie te, 3 zespoły powalczą z 5 innymi w zamkniętej części konfrontacji. Wspomniane ekipy, które będą już czekały to Nemiga, Syman, Gambit Youngsters, forZe oraz Espada (po raz kolejny zadecydowała kolejność w rankingu). Ostatecznie 3 spośród tych wszystkich ekip dostaną się do głównego turnieju. 

Zapraszam także do przeczytania innego turnieju z możliwością zdobycia punktów kwalifikacyjnych do Majora. Europejski oraz Amerykański odpowiednik – cs_summit 6!

Aktualny stan rankingu zdobytych punktów RMR można znaleźć tutaj.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułFinn “karrigan” Andersen i jego zespół kontra Astralis w play-off BLAST Premier Showdown 2020
Następny artykułPięć nowych monitorów AOC z linii G2 o odświeżaniu 240 Hz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj