Warsaw Games Week 2017 – strefa junior dla najmłodszych

0

Warsaw Games Week 2017 już niedługo. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych rozbudowaną strefę junior. Będzie ona przygotowana w hali numer 3 w warszawskim EXPO XXI. Partnerem tej rozbudowanej strefy został E.Wedel, co pozwoliło na zwiększenie liczby atrakcji dla najmłodszych. Na miejscu dzieciaki będą mogły pograć w takie gry, jak: Sonic Forces, LEGO Marvel Super Heroes, LEGO Ninjago Movie, LEGO City Tajny agent, LEGO Worlds.

Warsaw Games Week 2017 - strefa junior dla najmłodszych

Oprócz gier dostępnych na PlayStation 4, znajdzie się również wiele innych atrakcji. Warto tutaj wspomnieć o malowaniu twarzy, konkursach, stołach z klockami LEGO oraz miejscach, w których można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo strefę odwiedzą goście specjalni, m.in. youtuberzy Yoczook, Vertez i BorysGra!

Warsaw Games Week 2017 - strefa junior dla najmłodszych

W tym roku po raz pierwszy Strefa Junior zostanie podzielona na dwie, a każda z nich dostarczy innych atrakcji

  • Warsztaty z robotyki dla młodszych dzieci – poprzez warsztaty z robotyki dostosowane do możliwości nawet najmłodszych dzieci staramy się rozwijać kluczowe umiejętności XXI wieku w formie dobrej zabawy. Zajęcia rozwijają umiejętności podstaw programowania, myślenia projektowego, a dzięki temu, że odbywają się podczas dobrej zabawy, dzieci chętnie uczestniczą w procesie nauki.
  • Mindflex – urządzenie składające się z zestawu czujników przytwierdzanych na czoło i w okolicy ucha, które dokonują pomiarów fal mózgowych i za ich pomocą pozwalają przesuwać drobne przedmioty! Całość zabawy polega na skupianiu myśli, które sprawią, że dany przedmiot będzie się unosić. Gra została stworzona do wykorzystania umiejętności koordynacji fizycznej i psychicznej. Możliwość konfiguracji toru przeszkód po którym porusza się piankowa kulka sprawia, że gra daje mnóstwo radości i długo się nie nudzi
  • Knoocker – interaktywna ścianka, która pozwala na grę przy pomocy niemalże każdej piłeczki. Jest to świetne i niezapomniane przeżycie zarówno dla starszych jak i młodszych graczy. Zasady gry są banalnie proste – uczestnik musi trafić piłką w element gry komputerowej, która jest wyświetlona na interaktywnej ściance. Gra dostarcza wiele radości, wspierając przy okazji aktywność fizyczną.

Warsaw Games Week 2017 - strefa junior dla najmłodszych

To tylko kilka atrakcji, które znajdziecie w Hali nr 1. Dodatkowo pojawią się ogromne klocki, z których będzie można budować wymyślne konstrukcje zaś w przeszłość przeniosą nas dostępne automaty Arcade wyposażone w kultowe klasyczne gry. Nie zabraknie drukarek 3D z możliwością wydrukowania ciekawych przedmiotów, pokazów eksperymentów „W krainie zimna” z wykorzystaniem suchego lodu oraz ciekłego azotu. Dla młodych fanów wirtualnej rzeczywistości pojawi się także możliwość zagrania na Oculus Rift.