Virtual Garden to wydarzenie artystyczne, które będzie zwiastunem Mediations Biennale 2018 na Poznań Game Arena 2017. Międzynarodowa grupa artystów zaprezentuje projekty audiowizualne, interaktywna grafikę cyfrową, filmy, animacje oraz autorskie, artystyczne gry. Artyści pojawią się z Polski, Serbii, Izraela, Korei i Tajwanu. W czasie trwania imprezy odbędzie się też interaktywne działanie o charakterze multimedialnym – z udziałem publiczności zrealizowany zostanie teledysk znanego rapera Słonia.

Publiczność będzie też mogła wziąć udział w warsztatach interaktywnych z projektowania, tworzenia i personalizowania modeli 3D, prowadzonych przez Get Models Now. Zaproszeni do projektu twórcy entuzjastycznie podchodzą do pomysłu prezentowania ich prac w przestrzeni PGA. Określają oni gry wideo jako nową dziedzinę sztuki, rozwijającą się na naszych oczach dzięki osiągnięciom nowoczesnych technologii.

Mediations Biennale 2018 to międzynarodowe wydarzenie artystyczno-badawcze, w którym uczestniczą twórcy z całego świata. Odbywa się raz na dwa lata w Polsce, ale inicjuje działania i uczestniczy w projektach poza granicami kraju. Kolejna edycja, zatytułowana „Osmosis”, realizowana będzie w październiku 2018 r. w Poznaniu.


ŹRÓDŁOgamearena.pl
Poprzedni artykułCisco Talos znajduje lukę w aplikacji CCleaner. Co robić dalej?
Następny artykułIcy Dock ToughArmor MB411SKO-B – wytrzymała i mała obudowa na dyski
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.