Virtual Garden, czyli zwiastun Mediations Biennale 2018 na PGA 2017

0

Virtual Garden to wydarzenie artystyczne, które będzie zwiastunem Mediations Biennale 2018 na Poznań Game Arena 2017. Międzynarodowa grupa artystów zaprezentuje projekty audiowizualne, interaktywna grafikę cyfrową, filmy, animacje oraz autorskie, artystyczne gry. Artyści pojawią się z Polski, Serbii, Izraela, Korei i Tajwanu. W czasie trwania imprezy odbędzie się też interaktywne działanie o charakterze multimedialnym – z udziałem publiczności zrealizowany zostanie teledysk znanego rapera Słonia.

Publiczność będzie też mogła wziąć udział w warsztatach interaktywnych z projektowania, tworzenia i personalizowania modeli 3D, prowadzonych przez Get Models Now. Zaproszeni do projektu twórcy entuzjastycznie podchodzą do pomysłu prezentowania ich prac w przestrzeni PGA. Określają oni gry wideo jako nową dziedzinę sztuki, rozwijającą się na naszych oczach dzięki osiągnięciom nowoczesnych technologii.

Mediations Biennale 2018 to międzynarodowe wydarzenie artystyczno-badawcze, w którym uczestniczą twórcy z całego świata. Odbywa się raz na dwa lata w Polsce, ale inicjuje działania i uczestniczy w projektach poza granicami kraju. Kolejna edycja, zatytułowana „Osmosis”, realizowana będzie w październiku 2018 r. w Poznaniu.