Miałem okazję przetestować klawiaturę mechaniczną uRage M3chanical. Jak wypadły testy i jakie są moje spostrzeżenia dowiecie się czytając poniższy tekst.

W pudle kartonowym czekała na mnie klawiatura, instrukcja obsługi z kartą informacyjną oraz gumowa podkładka pod nadgarstek. Podłączyłem klawiaturę do USB i bez problemu zaczęła działać.

Wykonanie klawiatury

uRage MechanicalCałość prezentuje się przyzwoicie. W podstawie zamiast plastiku, użyto metalu, co sprawia, że wygląda dobrze i jest trwała. Jest też cięższa i dzięki temu stabilna. Jednak z subiektywnego punktu widzenia – dla mnie zbyt ciężka, przez to mniej wygodna w użytkowaniu. Jestem przyzwyczajony do klawiatur lekkich, w całości plastikowych.

Sam spód klawiatury jest już plastikowy, znajdują  się na nim dwie podkładki antypoślizgowe oraz typowe, stabilne nóżki.

W komplecie znajduje się ponadto podkładka na nadgarstek, jej montaż nie jest skomplikowany. Podkładka sprawdza się, podpiera wyłącznie lewy nadgarstek.

uRage M3chanical

Oprogramowanie

Podświetlenia

Każda czcionka jest  osobno podświetlona, do wyboru 5 różnych kolorów: niebieski, czerwony, pomarańczowy, fioletowy i żółty.
uRage MechanicalTryb nocny klawiatury zapewnia pełną widoczność nawet w nocy. Intensywność i ilość światła trochę męcząca dla oczu. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia wybranie wielu innych trybów podświetlanie. Można również samodzielnie zdefiniować swoje własne.

Producent zadbał także o podświetlenie najważniejszych klawiszy dla kilku gier: LoL, CS:GO, Call of Duty, czy gry FPS. Tutaj też można samodzielnie je zmodyfikować.

Funkcje

uRage Mechanical
Nie ma ich tutaj wiele, ale warto wspomnieć o:

 • Anti-ghosting: brak blokady umożliwia wciśnięcie kilku klawiszy jednocześnie,
 • Tryb gamingowy – funkcja blokady Windows,
 • Klawisze mechaniczne z precyzyjnym skokiem zapewniają wyjątkowo łatwą obsługę i szybkość reakcji, chociaż jak dla mnie są za głośne, ale taka jest specyfika klawiatur mechanicznych.

Podsumowanie

Po ponad miesiącu użytkowania klawiatury jestem z niej zadowolony. Jest to również pierwsza mechaniczna wersja w ofercie firmy Hama. Do tego z linii URAGE, czyli skierowanej głównie dla graczy.

Dużo czasu zajęło mi znalezienie oprogramowania. Na stronie produktowej urage.pl niestety nigdzie nie mogłem znaleźć. Dopiero przeszukanie kilku wyników w Google doprowadziło mnie na stronę pobierania. Dlatego tutaj duży minus dla producenta, że nie zadbał o tak podstawową rzecz, jak eksponowanie oprogramowania.

Sam produkt wymaga jeszcze lekkiego dopracowania. Tyczy się to chociażby wagi, która jak dla mnie powinna być o wiele lżejsza. Oprogramowanie również mogłoby posiadać więcej funkcji i nie być tak ubogie.

Zalety:

 • Pomimo intensywnego koloru podświetleń, klawiatura ładnie się prezentuje i zapewnia dobrą skuteczność podczas użytkowania, szczególnie nocą
 • Dobre wykonanie klawiatury ze stali i plastiku
 • Kabel wykonany z dobrego materiału, który się nie wyciera
 • Nie trzeba instalować dodatkowych programów, aby klawiatura mogła pracować
 • Oprogramowanie do sterowania funkcjami

Wady:

 • Dźwięk klawiszy za głośny, ale tak jak wspomniałem taka jest specyfika klawiatur mechanicznych – coś za coś
 • Podczas dłuższego używania klawiatury do gry Counter-Strike: Global Offensive, zaczął się zawieszać klawisz “Backspace” (może to problem testowanego egzemplarza?) i bolały mnie palce – do tej pory nie grałem z użyciem klawiatury mechanicznej.
 • Brak łatwego pobrania oprogramowania na stronie urage.pl

Za wypożyczenie klawiatury dziękujemy polskiemu oddziałowi firmy Hama.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAliens: Colonial Marines – poprawiona literówka ulepsza SI w grze
Następny artykułTeam Kinguin przegrywa ze Sprout w pierwszym meczu Minora
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj