Portal wccftech.com dotarł do slajdów przedstawiających układy AMD Radeon RX Vega. Jeżeli źródła są prawdziwe to obecne modele kart AMD Radeon RX 480, GeForce GTX 1070, GeForce GTX 1080 zostaną zdominowane przez najnowszą architekturę. Będzie to wręcz nieprawdopodobne osiągnięcie ze strony firmy AMD, która posiada o wiele mniejszy budżet na badania i rozwój. Ale przejdźmy do sedna.

AMD Radeon RX Vega

Pierwszy slajd informuje nas, że 4 GB pamięci HBM2 będzie o wiele bardziej wydajne od 11 GB pamięci GDDR5X. A wszystko dzięki ich ogromnej przepustowości. Brzmi troszkę nieprawdopodobnie, co nie?

AMD Radeon RX Vega

Następne dwa slajdy ukazują nam budowę rdzenia (AMD Vega – szczegóły oraz zdjęcia dotyczące nowej architektury). Dodatkowo AMD zaznacza, że wydajność wzrośnie dwukrotnie w stosunku do zegara i 4 krotnie na Wat. Byłoby to bardzo imponujące.

AMD od dawna posiada swoją markę Gaming Evolved, która to skupia się na technologiach dla gier. W kartach RX Vega pojawią się trzy całkowicie nowe: AMD Spectrum (ma odpowiadać że lepszej jakości kolory), AMD Gravity (nowy silnik fizyki) oraz AMD HDAO2 (odpowiedniki NVIDIA HBAO+).

AMD Radeon RX Vega

Ostatnie dwa slajdy to czysta poezja. Na pierwszym mamy widoczny model 3D jednej z karty RX Vega. Na drugim slajdzie widzimy całą rodzinę w ich prawdopodobnych rozmiarach.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments