TP-Link Touch P5 – router z dotykowym ekranem

0

TP-Link wprowadziło do sprzedaży router Touch P5. Jego ogromną zaletą jest dotykowy ekran, umieszczony na górze obudowy. Posiada on prosty w obsłudze interfejs, podobny do tego ze smartfonów. Ekran w trybie blokady wyświetla zegar oraz podstawowe informacje o sieci. Odblokowanie go odbywa się poprzez przesunięcie palcem do góry. Na ekranie pojawiają się wtedy informacje o sieci dla gości a dwa kolejne ekrany to menu routera. Nie zabrakło również przycisku „Home”, który umożliwia nam powrót do ekranu głównego.

TP-Link Touch P5 otrzymał standard sieciowy 802.11ac i tworzy dwupasmową sieć bezprzewodową o łącznej prędkości do 1,9 Gb/s. Możemy dzięki temu strumieniować filmy w rozdzielczości 4K, grać, czy nawet wykonywać jednocześnie wiele zadań mocno obciążających sieć. O dobry zasięg routera dbają trzy zewnętrzne anteny oraz technologia kształtowania wiązki, która dodatkowo zwiększa prędkość i stabilność połączeń między urządzeniami a routerem.

Producent umieścił 4 porty LAN 10/100/1000Mb/s, 1 port WAN 10/100/1000Mb/s, port USB 3.0 i port USB 2.0. Za pomocą ekranu dotykowego z łatwością możesz ustawić uprawnienia dla każdego użytkownika sieci. Przydatna jest również funkcja tworzenia sieci dla gości, dzięki której odwiedzające Cię osoby mogą korzystać z sieci bez dostępu do Twoich prywatnych zasobów. Dodatkowo możesz korzystać z opcji automatycznej zmiany hasła co 24h.

TP-Link Touch P5 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.