TP-Link wprowadził do sprzedaży transmiter sieciowy TL-PA6010. Jest to praktyczne wykorzystanie instalacji elektrycznej do zbudowania sieci lokalnej, bez konieczności układania dodatkowych kabli. Przesyłany sygnał nie jest zakłócany, a rozwiązanie sprawdza się w lokalach o dużej liczbie pomieszczeń i grubych ścianach działowych.

Transmitery TL-PA6010 są wyposażone w gigabitowy port Ethernet, który gwarantuje bezproblemowe transmitowanie wielu strumieni wideo w jakości HD. Transmitery nowej generacji wykorzystują także ulepszony tryb oszczędzania energii, który pozwala na redukcję poboru prądu sięgającą 80%.

Atutem transmiterów TP-LINK jest możliwość szybkiego i łatwego zbudowania w pełni funkcjonalnej sieci domowej bez potrzeby korzystania z usług specjalistów. Wystarczy tylko podłączyć dwa (lub więcej) transmitery do gniazdek elektrycznych. Ponadto, dzięki przyciskowi Pair, można łatwo zabezpieczyć przesyłane dane oraz rozbudować funkcjonującą sieć o kolejne transmitery/punkty dostępowe.

W przypadku rozbudowanych sieci bardzo przydatna będzie funkcja QoS, umożliwiająca ustawienie priorytetów transmisji danych dla poszczególnych urządzeń i zastosowań.

Transmitery TL-PA6010 są już dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 329 zł za zestaw dwóch transmiterów. Transmitery objęte są 24 miesięcznym okresem gwarancyjnym.