TP-LINK Archer MR200 i TL-MR6400 – internet mobilny w domu

0

Firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży dwa nowe routery – Archer MR200 i TL-MR6400. Oba urządzenia zostały przygotowane z myślą o internecie mobilnym, a szczególnie standardzie LTE, który zdobywa coraz większą popularność. Badania przeprowadzone przez Millward Brown na zlecenie TP-LINK pokazują, że w zeszłym roku liczba Polaków korzystających z takiego dostępu do Internetu wzrosła o ponad jedną czwartą. Brak umowy z operatorem stacjonarnym przekonuje coraz więcej osób.

Pierwszy z zaprezentowanych modeli to TP-Link Archer MR200. Pozwala ona na udostępnianie połączenia 4G LTE w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150Mb/s. Posiada zintegrowane dwie anteny o dużej mocy i szerokim zasięgu. Możliwe jest włączenie dwóch pasm: 2,4GHz i 5GHz, o prędkościach odpowiednio 300 Mb/s i 433 Mb/s. Prócz tego producent zamontował nam 3 porty LAN 100 Mb/s oraz jeden port WAN 100 Mb/s.

TP-Link nie zapomniał również o mniej wymagających klientach. Dla nich powstała prostsza wersja routera – model TL-MR6400. Ten natomiast pozwala na rozgłaszanie sieci jedynie w standardzie Wireless N, do 300 Mb/s włącznie. Z tyłu mamy dostępne porty LAN 100 Mb/s oraz jeden port WAN 100 Mb/s.

TP-LINK TL-MR6400

Oba routery prezentują się stylowo co sprawia, że nie trzeba ich chować głęboko w szafie. Błyszczący plastik w kolorze fortepianowej czerni i zaokrąglone kształty sprawdzą się równie dobrze w nowocześnie urządzonym salonie, jak i na międzynarodowej stacji kosmicznej. Prócz tego mamy bardzo łatwą instalację karty SIM, wystarczy ją włożyć i po sprawie. Wbudowane ustawienia dopasują się samodzielnie, do odpowiedniego operatora mobilnego.

Routery TP-Link Archer MR200 i TL-MR6400 są już dostępne w sprzedaży. Produkty objęto 24-miesięczną gwarancją