theHunter: Call of the Wild – zostań wirtualnym łowcą w rozległym terenie

0

Wydawca Astragon Entertainment i Avalanche Studios udostępnili dla wszystkich grę theHunter: Call of the Wild. Za jej stworzenie odpowiada szwedzki zespół Expansive Worlds. Gra oferuje najbardziej wiarygodne doświadczenie polowania, jakie kiedykolwiek udostępniono graczom komputerowym. Pozwala wkroczyć w przebogaty, tętniący życiem świat, w którym napotkać można zwierzęta wszelkiej maści.

Zwierzęta w grze zachowują się w sposób złożony i wiarygodny, rozgrywce towarzyszy zaś cykl dnia i nocy, pełna gama warunków atmosferycznych, doskonale oddana dynamika balistyczna, realistyczne efekty akustyczne, system symulujący zapachy i wiele innych czynników. Wszystkie umieszczono w grze z myślą o zapewnieniu graczowi jak najpełniejszej immersji i zaspokojenia jego łowieckiej żyłki.

Gra oddaje do dyspozycji wirtualnych łowców około 50 mil kwadratowych zróżnicowanego terenu – od mokradeł, przez gęste bory, po soczyste zielne łąki i rozległe pola. Imponujący rozmachem świat theHunter: Call of the Wild podzielono na charakterystyczne, osobne tereny łowieckie, każde pełne niespodzianek i zapadających w pamięć miejsc.

Gra korzysta z 10 lat doświadczeń zespołu pracującego nad silnikiem otwartych światów – Apex. Dzięki niemu Avalanche Studios i Expansive Worlds są w stanie oddać w ręce graczy ogromny obszar łowiecki, który wygląda bardziej naturalnie niż w jakiejkolwiek innej grze myśliwskiej.

Gra zapewnia dostęp do szerokiej gamy karabinów, broni ręcznej i łuków oraz personalizujących je wedle uznania dodatków takich jak lunety, a także różne rodzaje amunicji. Każdy gracz będzie w stanie dobrać broń do swoich indywidualnych preferencji by z czasem dojść do mistrzostwa w posługiwaniu się nią. Kontrolowana przez gracza postać rozwija się zyskując możliwość korzystania z coraz to nowych umiejętności i ekwipunku. Gra nauczy nas korzystania z wabików i przynęt oraz skłoni do bliższego poznania trybu życia, terytorium i zwyczajów zwierzyny.