Seria gier Tomb Raider ma już ponad 20 letnią historię. Pierwsza odsłona ukazała się w 1996 roku i była jedną niewielu gier, które posiadały kobietę, jako główną bohaterkę. Za muzykę do Tomb Rider I odpowiadał Nathan McCree. Niestety, ale w tamtym okresie kompozytor nie miał dużego budżetu. I był zmuszony przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej korzystać z syntezatora. Od tamtego czasu jego marzeniem było nagrać to z udziałem prawdziwej orkiestry.

18 grudnia 2016 roku jedno z marzeń Nathana McCree się spełniło. The Tomb Raider Suite został odegrany na żywo przez Royal Philharmonic Concert Orchestra w Londynie. Za produkcję odpowiadał Robert Ziegler, który otrzymał trzykrotne owacje na stojąco od 2000 publiczności. Wszystko odbyło się podczas świętowania 20 lecia serii Tomb Rider.

Teraz przyszedł czas na nagranie studyjne. Aby móc wynająć całą orkiestrę, czyli 76 osób oraz 20 osób z chóru potrzeba aż 160 000 funtów. Do tego dochodzą koszta wynajęcia sali, późniejsza obróbka materiału i inne koszta. Cały projekt ma liczyć 90 minut muzyki z gry, dostępnej do pobrania już od 15 funtów wpłaty. Za większe kwoty uczestnicy otrzymają sporo innych bonusów.

Przewidywany czas zakończenia wszystkiego to listopad 2017 roku. Projekt na kickstarterze potrwa jeszcze kilkanaście dni. Osoby zainteresowane całym projektem powinny śledzić tą stronę: www.musicoftombraider.com.