Digital Extremes wprowadził nową aktualizację o nazwie The Silver Grove. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie nowego kombinezonu bojowego o nazwie Titania. Dzięki umiejętności zmniejszania rozmiaru oraz latania po całej mapie za pomocą wbudowanego Archwinga, nowy warframe potrafi wypatroszyć przeciwników rojem motyli o skrzydłach ostrych jak brzytwy oraz unikalnym zestawem zdolności.

Wprowadzono kilka zmian do sportu drużynowego Lunaro. Dodano nową mapę inspirowaną Stalowym Meridianem, której głównymi cechami są siatki ustawione z boku i rampy stojące po środku pola. Ponadto będzie można doświadczyć usprawnień w rozgrywce takich jak oddzielny przycisk odpowiedzialny za podania oraz możliwość obrony podczas trzymania Lunaro. Co więcej, wprowadzono także usprawnienia w znajdowaniu meczów oraz dodatkowe serwery, aby gracze – razem ze swoimi kolegami z drużyny i przeciwnikami – mogli doświadczyć jeszcze płynniejszych i lepszych potyczek Lunaro.

Pojawił się również nowy system glyphów. Od tej pory gracze będą mogli zostawić na polu walki nieco więcej, niż tylko ciała poległych wrogów. Użytkownicy będą oznaczać swoją obecność dzięki nowemu systemowi Glyphów, który da możliwość wyboru spośród wielu stylów unikalnych oznaczeń i zostawienia po sobie śladu.