Studio Night Dive uzbierało wymaganą kwotę na Kickstarterze

0

Studio Night Dive poinformowało, że udało się uzbierać wymaganą kwotę pieniędzy na ukończenie remasteru gry System Shock. Ten znany wszystkim klasyczny już tytuł przenosi gracza do roku 2074, gdzie światem władają megakorporacje. Gracz wciela się w bezimiennego hakera, który pod przymusem zostaje umieszczony na stacji kosmicznej Citadel, orbitującej wokół Saturna. Obecnie kwota wynosi 970 000 dolarów i stale rośnie.

Czy studiu Night Dive uda się uzbierać kolejne pułapy pieniężne? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych 16 dni. Tymczasem System Shock ma posiadać nie tylko odświeżoną grafikę, ale twórcy zapowiadają ulepszenie wielu elementów gry. Warto nadmienić, że do pracy nad grą zaangażowano Chrisa Avellone, znanego z gier Star Wars: Knights of The Old Republic 2 i Fallout 2.

Gra ma zostać wydana na systemy Windows i OS X. Będzie dostępna na platformach Steam, GOG.com oraz Humble. Stworzona zostanie cała nowa oprawa muzyczna, która nada jeszcze większego tragizmu sytuacji, w jakiej znajduje się nasz bohater.