inXile Entertainment oraz Wydawnictwo Techland zaprezentowali najnowszy zwiastun gry Torment: Tides of Numenera. Jest to duchowy spadkobierca Planescape: Torment – jednego z najbardziej docenianych przez krytyków i graczy cRPG wszech czasów. Nowy zwiastun fabularny szczegółowo opisuje wydarzenia poprzedzające narodziny Ostatniego Porzuconego. Bohatera gry, będącego żywym efektem ubocznym działań Pana Wcieleń.

Miliard lat w przyszłości, pewien mężczyzna odkrywa sekret nieśmiertelności. Ów poszukiwacz wiedzy ma jasny cel: pozostawić po sobie coś niezapomnianego, odbić piętno na otaczającym go świecie. W trakcie badań natyka się na starożytną technologię – Numenera, która umożliwiała mu transfer świadomości do zaprojektowanego ciała. W ten sposób staje się Panem Wcieleń.

Unikanie śmierci niosło jednak za sobą wysoką cenę. Pan Wcieleń nieumyślnie zbudził straszliwą, starożytną bestię zwaną Rozpaczą. To potężna strażniczka równowagi, której przyświeca tylko jeden cel: zniszczyć Pana Wcieleń i wszystkich jego porzuconych.