Firefly Studios udostępniło krótki film, w którym deweloperzy opowiadają o nadchodzącej grze Stronghold: Warlords. Tytuł ma być ukłonem w stronę fanów serii. Prócz udoskonalenia samej gry, w stosunku do poprzedniczek, twórcy chcą przywrócić kilka funkcji z pierwowzorów. Mowa tutaj choćby o drabiniarzach, czy wieżach oblężniczych. Poprawiono także kontrolę jednostek oraz budowanie murów. Uwagi te zostały wzięte od graczy, którzy mieli okazję ogrywać Stronghold: Crusader 2.

Firefly Studios planuje powrócić do budowania murów, opartych na siatce i które można tworzyć na różnych nierównościach terenu. Prócz tego pojawi się udoskonalone rozmieszczanie jednostek oraz kolizje z obiektami. Wróci także nasz ukochany skryba, który dawał różnego rodzaju informacje. Nie zabraknie także systemu dobrego i złego władcy. Ma to wzmacniać nasze jednostki na polu bitwy oraz stymulować mieszkańców do pracy.

Akcja Stronghold: Warlords ma się dziać na Dalekim Wschodzie. Gracz będzie miała okazję poznać wydarzenia historyczne od III wiek przed naszą erą, do aż 1200 roku. Do dyspozycji zostaną oddane takie nacje jak Chiny, Japonia, Mongolia oraz Wietnam. Będzie to zatem duże urozmaicenie, jeżeli chodzi całą serię gier Stronghold. Premiera gry została zaplanowana na 2020 rok.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments