Streacom DA2 zaprezentowana podczas targów COMPUTEX 2018

0

Firma Streacom zaprezentowała podczas targów COMPUTEX 2018 obudowę DA2. O tym modelu mieliśmy okazję usłyszeć pod koniec maja, kiedy odbyła się jej premiera. Jest to konstrukcja typu Mini Tower o wymiarach 340 x 286 x 180 (głębokość x wysokość x szerokość) milimetrów. Wykonano ją ze stopu aluminium (6063), a w tym szkielet z dobrej jakości stali. Całość waży zaledwie 3.9 kilogramów i do tego jest bardzo stabilne.

Obudowa jest dostępna w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

Dwa panele boczne oraz tylni posiadają łącznie 2000 otworów, co zapewnia świetny przewiew powietrza. Góry i spód natomiast zostały wyposażone w specjalnie siatki przeciwpyłowe.

Co ciekawe będzie dostępna wersja z panelem bocznym, który służy jako chłodzenie dla podzespołów. Będzie on posiadał strukturę specjalnych wyżłobień po całej długości.

Streacom DA2

Z przodu znajduje się przycisk włączenia wykonany jest ze szkła. W środku zamontowano niewielką diodę, która sygnalizuje działanie komputera. Dodatkowo producent umieścił złącze USB Typu C. Przedni panel jest w pełni wymienialny.

Streacom DA2

Wnętrze posiada podstawowy szkielet oraz specjalne ruchome prowadnice. Mają one umożliwić jak najlepsze rozmieszczenie podzespołów w środku.

W środku standardowo umieścimy płytę główną mini-ITX, zasilacze SFX, SFX-L oraz ATX oraz karty graficzne o maksymalnej długości 330 milimetrów. W przypadku dysków wejdzie tutaj do trzech urządzeń 3,5″ lub do ośmiu 2,5″.