Ubisoft udostępnił dla wszystkich grę Star Trek: Bridge Crew. Tytuł przenosi graczy do serca statku kosmicznego U.S.S. Aegis. Wraz z załogą zostajemy wysłany na czele nowej jednostki bojowej do realizacji bardzo ważnej misji. Jej celem jest przeprowadzenie eksploracji niezbadanego dotychczas, obszernego sektora nazywanego Rowem.

W celu znalezienia odpowiedniego miejsca do zamieszkania dla zdziesiątkowanej populacji Wulkanów. Miejsce to zawiera zapierające dech w piersiach i czekające na poznanie cuda natury. Są to również dziwne anomalia i nieznane niebezpieczeństwa. W regionie aktywne jest także Imperium Klingonów, które bez wątpienia będzie starało się pokrzyżować plany Federacji.

Naszym zadaniem będzie opracowanie map sektora, odkrycie planów Klingonów i zapewnienie pokojowej obecności Federacji w regionie.

Możliwe będzie kontynuowanie przygód, dzięki trybowi Ongoing Voyages, gdzie będzie można wypełniać misje będąc na pokładzie U.S.S Aegis lub oryginalnym mostku U.S.S. Enterprise NCC-1701. W tym trybie zawarte są losowe misje, które umożliwiają nieliczoną liczbę godzin rozgrywki solo i co-op.

Gra Star Trek: Bridge Crew zaprojektowana została specjalnie dla rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu może zaoferować wyjątkowe doświadczenie, płynące z zanurzenia się w środowisku gry. Dzięki śledzeniu ruchów ręki, pełnosylwetkowym awatarom oraz synchronizacji ruchu ust w czasie rzeczywistym, gracze mogą w pełni doświadczyć tego, czym jest służba oficera na mostku statku kosmicznego Federacji.

Prócz trybu jednoosobowego, otrzymamy możliwość współpracy ze znajomymi. W grach co-op gracze mogą tworzyć czteroosobowe zespoły, składające się z osób pełniących funkcję: kapitana, nawigatora, taktyka oraz inżyniera. Każdy z nich jest niezbędny do zapewnienia powodzenia różnorodnych misji oraz bezpieczeństwa załogi i statku.

U.S.S. Aegis to okręt najnowszego typu. Posiada na swoim pokładzie zaawansowane technologie. Dzięki nim zaplanować można kurs żeglugi, zanalizować dane ze skanerów, włamywanie się do systemów tarcz ochronnych wrogów, czy atakowanie podsystemów bezpieczeństwa przeciników.

Oprócz pełnej dynamiki fabuły, Star Trek: Bridge Crew zawiera także tryb “Aktywnych misji”, który na bieżąco generuje zadania, zapewniające niezliczone godziny przygód w rozgrywce jedno- i wieloosobowej.

Aby uhonorować 50. rocznicę powstania serii Star Trek, możliwe będzie pojawienie się na oryginalnym mostku U.S.S. Enterprise NCC-1701. Wiernie odwzorowany mostek umożliwi spełnienie marzenia o wcieleniu się w prawdziwego członka Gwiezdnej Floty.