ZOTAC International wprowadził do sprzedaży dwa nowe minikomputery z kartami nVidia Pascal: MAGNUS EN1060 i MAGNUS EN1070. Informacje o nich pojawiły się już jakiś czas temu i wiele osób które nie kupiło wcześniej modeli z kartami z architekturą Maxwell, mogą teraz dokonywać zakupu. Oba urządzenia wyposażono w procesory Intel Core 6-tej generacji, oparte na architekturze Skylake oraz pamięciach DDR4.

ZOTAC MAGNUS EN1070

MAGNUS EN1070 został wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 1070, natomiast MAGNUS EN1060 w GeForce GTX 1060. Oba modele zapewniają obsługę systemów wirtualnej rzeczywistości. Prócz tego znajdziemy porty HDMI 2.0 i DisplayPort 1.3 są one zdolne do wyświetlania obrazów w rozdzielczości 4K z częstotliwością 60 Hz. Dzięki temu można podłączyć do 4 wyświetlaczy oraz stworzyć konfigurację wielomonitorową.

MAGNUSy posiadają wsparcie dla PCIE x4 M.2. Zostały wyposażaone także w port USB 3.1 Type-C oraz złącze USB 3.1 Type-A. Standardowe wyposażenie obejmuje również adaptery 802.11ac Wi-Fi
oraz gigabitową kartę sieciową z dwoma interfejsami. Oba modeleposiadają niewielkie rozmiary 210 x 203 x 62,2 mm (dł. x szer. x wys.).

Oto dostępne wersje:


Poprzedni artykułBlizzard udostępnia nowy dodatek World of Warcraft: Legion
Następny artykułCivilization VI 25th Anniversary Edition – edycja kolekcjonerska gry
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.