Firma ZOTAC, podczas odbywających się targów CES 2014 w Las Vegas, przedstawiła wszystkim ZBOX Steam Machine. Urządzenie posiada wygląd standardowej serii ZBOX, jednakże jest o wiele większe, aniżeli dotychczas oferowane. W środku ma być zamontowany procesor Intel Core, karta graficzna nVidia GeForce GTX, pojemny dysk twardy.

Całość ma być zasilana przez system operacyjny Steam OS od firmy Valve. Czarna obudowa została wykonana w trzeciej generacji ZBOX i posiada pomarańczowe podświetlenie. W zestawie znajduje się także kontroler Steam Controller.

Uruchomienie sprzedaży detalicznej ZOTAC ZBOX Steam Machine planowane jest na drugą połowę 2014 roku. Więcej informacji ukaże się w późniejszym terminie.

Źródło: zotac.com

Poprzedni artykułInternational Electrotechnical Commission chce ujednolicić specyfikację zasilaczy do laptopów
Następny artykułZOTAC ZBOX nano ID67 i ZBOX nano ID67 Plus, z procesorem Intel Core i3 4010U
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.